ilk corona vakası hangi şehirde?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece yarısı Türkiye'de ilk coronavirüs vakasını açıkladı. Virüsü kapan kişinin yaşadığı şehir, tedavi gördüğü hastane ise açıklanmadı

ilk corona vakası hangi şehirde?

CiddiGazete- Tüm dünyada dalga dalga yayılan ve 4 binden fazla kişinin ölümüne yol açan Kovid-19 (coronavirüs) Türkiye’ye de sıçradı.

Dün gece yarısı kameraların karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Coronavirüs şüphesi olan vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı” dedi.

Hastanın virüsü Avrupa’dan kaptığı, erkek olduğu, aile bireyleri ve yakın çevresinin gözetim altında olduğu açıklanırken, vakanın hangi şehirde görüldüğü açıklanmadı.

Günlerdir başta Çin, İtalya, İran olmak üzere coronavirü yüzünden ölen insanların haberlerinin endişeyle takip edildiği Türkiye’de panik yaşanmaya başladı.

Dün gece Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarını veren CNN Türk ekranında spikerin, “İstanbul’da bir vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı” demesi kafaları karıştırdı.

Ülke genelinde panik yaşanırken, herkes hastanın hangi şehirde olduğunu merak ediyor. Test sonucu pozitif çıkan hastanın hangi şehirde ve hastanede olduğunun açıklanıp açıklanmayacağı ise bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 22:14
YORUM EKLE