İspanya'da OHAL ilan edildi

İspanyol hükümeti, tüm ülkeyi karantinaya almaya hazırlanıyor. Vatandaşlara evden çıkmama çağrısı yapılırken, sadece işe gitmek, hastaneye gitmek ve gıda ile ilaç alabilmek için sokağa çıkışlara izin verilecek. Hükümet, 15 günlük OHAL ilan etti

İspanya'da OHAL ilan edildi

CiddiGazete- İspanya hükümeti, ülkede yaygınlığını artıran coronavirüs salgını nedeniyle tüm ülkeyi karantina altına almaya hazırlanıyor.

Hükümetin kısa süre içerisinde yapacağı açıklamada vatandaşlara evden çıkmama çağrısı yapması bekleniyor.

El Mundo ve Cadena Ser gazetelerinin haberine göre olağanüstü hal ilan edilen ülkede vatandaşlara sadece işe gitmek, yemek ve ilaç almak ve hastaneye gitmek için evden çıkma izni verilecek.

Haberlerde ayrıca, İspanya İçişleri Bakanlığı'nın yerel ve bölgesel güçler de dahil olmak üzere tüm polis gücünü kontrol etmesine karar verildiği bildirildi.

İspanyol basınından çıkan haberler, kabine toplantısı sırasında yayımlandı.

İSPANYA'DA VAKA SAYISI 5 BİN 945 OLDU

Sağlık Bakanlığı'ndan verilen son rakamlara göre, virüsün bulaştığı kişi sayısı, düne göre bin 700'den fazla artarak, 5 bin 945 oldu.

Kovid-19 vakalarında ölü sayısı 71 artarak, 191'e yükseldi. Bu rakamlar, İspanya'da Kovid-19'un çıkmasından bu yana "en hızlı artış" olarak dikkati çekti.

İspanya'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 10 Mart'ta 36, 11 Mart'ta 48, 12 Mart'ta 84, 13 Mart ise 120 olmuştu.

Virüsün en fazla etkilediği Madrid'de ölü sayısı 24 saatte neredeyse iki kat artarak 133 olurken, vaka sayısının da 3 bini geçtiği açıklandı.

SON DAKİKA... İspanya'da hükümet, 15 gün OHAL ilan etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 15:21
YORUM EKLE