İstanbulluların alması gereken 6 önlem

Prof. Dr. Tevfik Özlü, İstanbul başta olmak üzere birçok ilde coronavirüs salgınının artış gösterdiğine dikkat çekerek alınması gereken 6 önlemi açıkladı

İstanbulluların alması gereken 6 önlem

CiddiGazete- Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, İstanbul başta olmak üzere birçok ilde pandeminin artış gösterdiğine dikkat çekerek alınması gereken önlemleri sıraladı.

Prof. Dr. Özlü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, alınması gereken 6 önlemi şöyle açıkladı:

‘YAKIN TEHDİT ALTINDAYIZ’

“İstanbul’da ve bir çok ilimizde bulaş zinciri çok arttı. Çevremizdeki herhangi bir kişi virüsü saçıyor olabilir. Herkes çevresinde hastalığa yakalanmış kişileri bulabiliyor. Yakın tehdit altındayız. Çok daha dikkatli olmalıyız. Şu tedbirler bizi ve sevdiklerimizi korur.

İŞTE ALINMASI GEREKEN 6 TEDBİR

1) Zorunlu olmadıkça evden çıkma, hane halkı dışında kimseyi eve alma. 2) Herkesle, her zaman, her koşulda mesafeni koru. 3) Sosyal alanlarda maskeni tak. 4) Elini temiz tut. 5) Kalabalıklardan ve kapalı alanlardan uzak dur. 6) Hane halkı dışındakilerle birlikte yeme, içme.

‘YURTTAŞLIK GÖREVİ’

Bu tedbirler bizi ve sevdiklerimizi hayatta tutar. Yasaklarla sosyal hayatı durdurmak zorunda kalmamızı engeller. Sağlık sistemimizin kaldıramayacağı bir yükle karşılaşmasını önler. Bunlar bireysel tercih değil; “yurttaşlık görevi” dir.”

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 11:44
YORUM EKLE