İtalya'da karantina ilan edildi

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Corona virüsü nedeniyle uygulanan kısıtlamaların bütün ülkeye yayılacağını duyurdu. Conte, okul ve üniversitelerin 3 Nisan'a kadar ertelendiğini belirtti. Başbakan bütün İtalya'ya evde kalma çağrısında bulundu

İtalya'da karantina ilan edildi

CiddiGazete- İtalya Başbakanı Conte, Corona virüsü nedeniyle 463 ölümün yaşandığı İtalya’da önlemlerin bütün ülkeye yayıldığını duyurdu. Conte, 3 Nisan’a kadar ülkedeki bütün okul ve üniversitelerin kapatılacağını açıkladı.

Conte, İtalya’daki bütün spor etkinliklerinin de askıya alındığını belirtti ve virüse karşı daha sert tedbirler almaktan çekinmeyeceklerini bildirdi.

Başbakan Conte ayrıca ülkedeki bütün halka açık etkinliklerin yasaklandığını da belirtti.

Worldometers’ın İtalya verilerine göre, ülkede 9172 vaka görüldü, bunların 463’ü hayatını kaybetti. 724 kişi ise tedavi edildi.

‘EVDE KALIN’ TAVSİYESİ

Conte ülkedeki ‘kırmızı alanların’ bütün ülkeye yayılacağını ve ülkedeki her toprak parçasının kırmızı alan muamelesi göreceğini ifade etti.

Alınan tedbirlerin acilen imzalanarak yürürlüğe gireceğini belirten Conte, toplu ulaşım sisteminin çalışmaya devam edeceğini bildirdi.

Vatandaşlarına seslenen Conte, en iyi davranışın evde kalmak olacağını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 17:34
YORUM EKLE