İtalya'da kritik 4 Mayıs kararı

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, covid-19 salgınına yönelik uygulanan tedbirlerin 4 Mayıs'tan itibaren kademeli gevşetileceğini açıkladı

İtalya'da kritik 4 Mayıs kararı

CiddiGazete- İtalya Sivil Savunma Ajansı’nın açıkladığı verilere göre, ülkede 2 bin 324 yeni vakanın tespit edilmesi sonucu, toplam vaka sayısı 197 bin 675 oldu.

İtalya’da iyileşenlerin sayısının 64 bin 928’e yükseldiği belirtilirken durumu kritik olanların sayısı ise 2 bin 9 olarak açıklandı.

İTALYA, 2. AŞAMAYA GEÇİYOR

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, bugün yaptığı açıklama ile coronavirüs ile mücadelede ikinci aşama adını verdikleri planın yol haritasını duyurdu.

Başbakan Conte yaptığı açıklamada, imalat ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren işletmeleri 4 Mayıs'ta yeniden açmayı planladıklarını aktarırken, insanların toplu olarak bir arada bulunduğu restoran, bar gibi işletmelerin ise bir süre daha kapalı kalacağını söyledi.

Conte, okulların ise Eylül ayına kadar kapalı kalacağını duyururken, “Önceliğimiz ekonominin önemli parçaları olan imalat ve inşaat sektörünü 4 Mayıs'tan itibaren faaliyete geçirmek için çalışıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2020, 22:16
YORUM EKLE