Kilise sahte ilaç işine girdi!

İngiltere’de, Krallık Kilisesi tarafından sahte coronavirüs ilacı satıldığı ortaya çıktı. Polis tarafından iki kez uyarılan kilise sahte kitlerin ismini "ilahi temizlik yağı" olarak değiştirerek, tanesini 91 sterline piyasaya sürdü

Kilise sahte ilaç işine girdi!

CiddiGazete- İngiltere'de, Krallık Kilisesi tarafından sahte coronavirüs ilacı satışı ülkede gündeme oturdu. Daha önce, sahte coronvirüs "koruma kitleri" sattığı için soruşturma açılan Londra'daki Krallık Kilisesi, satışları durdurmak yerine kitlerin ismini değiştirip "ilahi temizlik yağı" adı altında satışına devam edilmesi tepkiyle karşılandı.

“İLAHİ TEMİZLİK YAĞI” 91 STERLİN

Kilise mensubu Bishop Climate Wiseman, bu kitin insanları coronavirüsten koruyacağını iddia etti. Günde üç kez alınması halinde coronavirüsü önlediği ve iyileştirdiği iddia edilen, küçük bir şişe yağ ve yanında bir parça kırmızı ip bulunan "ilahi temizlik yağı" ilacını 91 sterline satılıyor.

Ulusa yardım ettiklerini iddia eden Krallık Kilisesi çalışanı, “Ulusa yardım ediyoruz. Bunun coronavirüsü iyileştirdiğine ikna olduk. Bunların yaklaşık 2 binini sattık” dedi.

İngiltere ve Galler Yardım Komisyonu, Krallık Kilisesi hakkında gelen şikayetleri incelemeye devam ettiğini ve yardım kuruluşunun sahte coronavirüs koruma kitlerinin satışını araştırdığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 22:56
YORUM EKLE