Kraliçe doktorluğa geri döndü

İngiltere’de geçtiğimiz yıl düzenlenen Miss England yarışmasında birinci seçilen Bhasha Mukherjee, coronavirüs nedeniyle Ulusal Sağlık Servisi (NHS) doktoru olarak çalışmaya başladı

Kraliçe doktorluğa geri döndü

CiddiGazete- Hint asıllı doktor Bhasha Mukherjee, tüm dünyayı saran coronavirüs salgınını duyduktan sonra memleketi Hindistan'ın Kalküta kentinden, coronavirüsle mücadelede doktor olarak çalışmalarına devam etmek için İngiltere'ye döndü.

Hala "Miss England" unvanına sahip olan Dr. Bhasha Mukherjee, ülkede coronavirüs salgını sonrası uçuşların iptal olması sonucu karantinaya girmesiyle Hindistan'da mahsur kaldı.

Hükümete, coronavirüse karşı savaşın ön cephesinde dostlarıyla birlikte çalışabilmek için İngiltere’ye gitmek istediği çağrısında bulunan güzel doktor, Kalküta'daki İngiliz Yüksek Komisyonu'nun bir uçuş ayarlamasıyla İngiltere'ye döndü.

'KENDİMİ SUÇLU HİSSETTİM'

Coronavirüse karşı mücadeleye katkıda bulunmak isteyen Dr.Bhasha Mukherjee, “Tüm dünyanın sağlık çalışanlarını kutlaması inanılmazdı ve bunlardan biri olmak istedim. Miss England olmak ve ihtiyaç anında İngiltere'ye yardım etmek için daha iyi bir zaman yok. Meslektaşlarım bana haftada 7 gün 13 saat vardiya yaptıklarını ve gece vardiyaları yapmak zorunda olduklarını söylediler. Kendimi suçlu hissettiğimi fark ettiğimde, gerçekten işe geri dönmek istedim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 20:10
YORUM EKLE