Metroda kalp krizi geçiren profesör hayatını kaybetti

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hakan Ertin, dün metroda geçirdiği kalp krizi nedeniyle 59 yaşında hayatını kaybetti

Metroda kalp krizi geçiren profesör hayatını kaybetti

CiddiGazete- İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hakan Ertin (59), dün akşam saatlerinde yolculuk yaptığı metroda kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan Ertin tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Prof. Dr. Ertin için bugün görev yaptığı İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen anma törenine çalışma arkadaşları, sevenleri ve öğrencileri katıldı.

Tören sonrası konuşan İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, "Çok kıymetli bir değerimizi kaybettik. Çok ani bir ölüm oldu. Özellikle az bulunan Tıp Etiği alanındaki hocalarımızdan üç tanesinden biriydi. Bu alan tıbbın en az ve en zor yetişen alanlarından biriydi. Kalp krizi ataklarının çok olacağını söylüyoruz. İnsanların ihmal edeceğini, bazı zorluklarla karşılaşılacağını biliyoruz. Bir buçuk sene içerisinde İstanbul Üniversitesi olarak çok sayıda değerimizi kaybettik. Çok üzgünüz gerçekten" dedi.

Prof. Dr. Hakan Ertin'in cenazesi, Bahçelievler Kocasinan Mezarlığı'na defnedildi.

KAYNAK: NTV

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 12:26
YORUM EKLE