MHRS aşı randevusu nasıl alınır?

20 milyon vatandaşın olduğu coronavirüs aşı programında gittikçe yaş sıralaması düşüyor. Peki coronavirüs aşı randevusu nasıl alınır?

MHRS aşı randevusu nasıl alınır?

CiddiGazete- Coronavirüs aşı randevusu alma işlemi merak ediliyor. Coronavirüs aşılama süreci tüm hızıyla devam ederken, 7 milyon 803 bin 998 kişi ikinci doz coronavirüs aşısı oldu. 55 yaş üstü ve bazı risk grubundaki vatandaşlara aşı randevusu açılmasıyla "Aşı randevusu nasıl alınır?" Sorusu araması sıklaştı. Peki, covid aşı randevusu nasıl alınır? İşte MHRS ve e-Devlet aşı randevu oluşturmanın yolları:

AŞI SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Mevcut aşılardan hangisini tercih edeceği kişiye bağlıdır. Aşı sırası gelenler, söz konusu hastanelerden randevu alırken aşı tercihini belirterek randevu almalıdır. Şu anda 2 Nisan Cuma günü için randevu verilmeye başlanmıştır. Hedefimiz en geç Haziran sonuna kadar nüfusun büyük çoğunluğunu aşılamaktır. Bu hedefe ulaşmak için gereken gayreti ve kararlılığı kesinlikle göstereceğiz.

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Turkiye.gov.tr ya da e-devlet mobil uygulamalarından da giriş yaparak ve arama bölümünden MHRS yazarak ulaşmak ve coronavirüs aşısı için randevu almak mümkün. Coronavirüs aşı başvurusu işlemleri e-devlet, e-nabız, MHRS mobil uygulamaları üzerinden de yapılabilecektir.

Kişi, aşı yapılacak öncelikli grupta bulunuyorsa randevu işlemi için MHRS uygulamasına yönlendiriliyor. Uygulamayla seçilen sağlık kuruluşundan tarih ve saat belirtilerek randevu alınabiliyor. Randevu bilgisi SMS ile kişinin telefonuna gönderiliyor.

YORUM EKLE