Muhittin Böcek'ten iyi haber

Prof. Dr. Demirbaş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumu hakkında, "Fizik tedavi döneminden sonra normal yaşantısına dönebilecektir" dedi

Muhittin Böcek'ten iyi haber

CiddiGazete- Prof. Dr. Alper Demirbaş, Akdeniz Üniversitesi'nde coronavirüs tedavisi gören Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek ile ilgili açıklama yaptı.

Prof. Dr. Demirbaş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Muhittin Böcek'in son durumu hakkında;

Bilinci tamamen yerindedir. Akciğerlerindeki enfeksiyon devam etmekte olup kontrol altındadır. Trakeostomisi (Solunum borusundaki delik) ile solunum makinesine bağlıdır ve solunum makinesi ihtiyacı devam etmektedir.

Uzun süredir yoğun bakımda olması ve geçirdiği diğer enfeksiyonlar nedeniyle oluşan kas güçsüzlüğü nedeniyle solunum kaslarının henüz yeterince güçlenememesi dolayısıyla solunum makinesinden henüz ayrılamamıştır. Kas güçlendirilmesi amacıyla fizik tedavi uygulanmakta olup kol ve bacak hareketleri giderek düzelmektedir.

Bu güzel bayram gününde paylaşmaktan mutluluk duyarım ki; şu ana kadar tedavisine katkı sağlayan tüm hekim ve hemşire arkadaşlarımızın özverili çalışmalarıyla Sn. Böcek son derece olumlu bir iyileşme dönemindedir.

İnancım odur ki bir süre sonra tamamen solunum makinesinden ayrılabilecek ve belli bir fizik tedavi döneminden sonra normal yaşantısına dönebilecektir.

Kuşkusuz yoğun bakımda yatan her hastada kısa sürede olumsuz değişiklikler görülebilmektedir. Böyle bir gelişme ile karşılaşmayacağımızı umuyorum.

Bu vesile ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum."

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 23:39
YORUM EKLE