O geminin yolcuları Türkiye'ye geldi

Yunanistan'da 3 Nisan'da karantinaya alınan El Venizelos isimli geminin yolcusu 152 Türk ve 8 yabancı ülke vatandaşının Türkiye'ye getirilmesi süreci tamamlandı

O geminin yolcuları Türkiye'ye geldi

CiddiGazete- Karantina sürelerinin tamamlanması sonrası Atina’dan sabah saatlerinde otobüslerle hareket eden 160 kişilik grup, İpsala Sınır Kapısı’na getirildi. İşlemleri ve sağlık kontrolleri tamamlanan grup, burada bekleyen otobüslere transfer edildi.

35 kişi TEKİRDAĞ'A NAKLEDİLDİ

İşlemleri ve sağlık kontrollerinin ardından otobüsle Tekirdağ'a nakledilen 35 kişi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine yerleştirildi.

89 KİŞİ ÇANAKKALE'DE YURDA YERLEŞTİRİLDİ

Karantinada kalacak 2'si yabancı uyruklu 89 kişi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Yerleşkesi'ndeki Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı kız yurduna yerleştirildi.

3 NİSAN'DA KARANTİNAYA ALINMIŞLARDI

Yunanistan'ın Pire Limanı'nda El Venizelos isimli gemi, yolcu ve mürettebatta yeni coronavirüs tespit edilmesi nedeniyle 3 Nisan'da karantina altına alınmıştı.

Covid-19 testi pozitif çıkan mürettebat ve yolcular gemide tedavi edilmiş, testleri negatif çıkanlar ise Atina'daki farklı otellerde 14 gün süreyle karantina altına alınmıştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 06:23
YORUM EKLE