Odasında baygın bulunan doktor vefat etti

Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirdiği ameliyattan sonra dinlenmek için çekildiği odasında baygın bulunan Prof. Dr. İlker Mataracı, 15 günlük yaşam savaşını kaybetti

Odasında baygın bulunan doktor vefat etti

CiddiGazete- Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. İlker Mataracı (46), Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 1 Mart’ta gerçekleştirdiği ameliyatın ardından arkadaşlarına yorgun olduğunu söyleyerek dinlenmek için odasına çekildi.

Prof. Dr. İlker Mataracı’nın uzun süre odasından çıkmadığı ve kapısının da kilitli olduğunu fark eden mesai arkadaşları, hastanenin özel güvenlik görevlilerinden yardım istedi. Güvenlik görevlileri, içerden ses gelmeyen odanın kapısını kırıp içeri girdi. Sağlık görevlileri, baygın halde bulunan Mataracı’ya ilk müdahalede bulundu.

Dinlenmek için girdiği odasında ani kalp durması sonucu fenalaştığı tespit edilen Mataracı, 15 gündür tedavi altına alındığı yoğun bakım servisinde, gece saatlerinde, meslektaşlarının tüm çabalarına karşın kurtarılamadı.

İki çocuk babası olan Prof. Dr. İlker Mataracı’nın ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 14:15
YORUM EKLE