PCR testinde kapsam genişletildi

Özel eğitim kurumları ve öğrenci yurdunda görevli aşı olmamış öğretmen ve çalışanlardan haftada iki kez PCR testi istenecek. Aşı olmayan veya PCR testi vermeyen kişiler ehliyet sınavlarında görev alamayacak

PCR testinde kapsam genişletildi

CiddiGazete- Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okulların ardından özel eğitim kurumları, öğrenci yurtları ve ehliyet sınavlarında görev alacak aşısız personel için PCR testi zorunluğu getirdi.

Yeni karara göre, özel eğitim kurumları ve öğrenci yurdunda görevli aşı olmamış öğretmen ve çalışanlardan haftada iki kez PCR testi istenecek. Aşı olmayan veya PCR testi vermeyen kişiler ehliyet sınavlarında da görev alamayacak.

İLK KARARDA NELER VARDI?

Millî Eğitim ve Sağlık Bakanlığı yetkililerinin bir araya gelerek hazırladığı, kamuoyuna 24 Ağustos 2021 tarihinde duyurulan, "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi"nde öğretmenler, eğitim personeli, kantin çalışanları ve öğrenci servisi personelinin tam doz aşılarının yapılmış olması önerildi.

Rehbere göre, öğrencilerle bir araya gelmesi zorunlu olan aşı olmamış öğretmen ve okul çalışanlarından haftada iki kez PCR testi istenecek.

Öğrencilerle aynı ev içerisinde yaşayan kişilerin de tam doz aşılarını yaptırmış olmaları önerilecek.

YORUM EKLE