Su içen eczacılara corona cezası!

Tıklım tıklım dolu AKP kongrelerine ses çıkartamayan mülki amirlerin gücü sağlık emekçilerine yetiyor. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, su ve çay içen üç eczane çalışanına maske-mesafe cezası kestirdi

Su içen eczacılara corona cezası!

CiddiGazete- Zonguldak'ta Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, coronavirüs denetimi yaparken girdiği bir eczanede üç çalışana maske ve mesafe kuralına uymadıkları gerekçesiyle ceza yazdırdı.

Çalışanların "Burada hasta yok. Çok dezenfekte çalışıyoruz. Çay ve su içiyoruz" demesine rağmen ceza yazılması talimatında ısrar eden Kaymakam Çorumluoğlu, "Siz itirazınızı edersiniz" diyerek iş yerinden ayrıldı.

Eczaneden çıkarken yanındaki görevlilere cezayı nasıl yazacaklarını da dikte eden Çorumluoğlu, "Tutanağı 'üç kişinin maskesiz ve bir metre arayla oturduğu tespit edilmiştir’ diye tutun ve bana getirin" diye talimat verdi. Sosyal medyada paylaşılan bu görüntülere tepki yağdı. Vatandaşlar, AKP'nin lebalep kongrelerini görmezden gelen yöneticileri eleştirdi.

NASIL SES ÇIKARSIN, AKP'DEN ADAY ADAYI OLMUŞ!

Kaymakam İsmail Çorumluoğlu'nun Manisa'dan 27. dönem milletvekili aday adayı olduğu ortaya çıkarken; CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, "Böyle olur AKP’nin kaymakamı. Kongreyi görmez, eczacıya ceza yazar" ifadelerini kullandı. CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da "Lebalep kongreleri görmeyen kaymakam emekçiye ceza yağdırıyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2021, 06:52
YORUM EKLE