Trump aşının tarihini verdi

ABD Başkanı Donald Trump, "Bu yıl sonuna kadar elimizde bir aşı olacağını düşünüyorum" dedi. Trump, Obama'nın yanısıra, Dünya Sağlık ve Ticaret örgütlerini de eleştirdi

Trump aşının tarihini verdi

CiddiGazete- ABD Başkanı Donald Trump, kendisinden önce görev yapan Obama'yı ve Dünya Sağlık Örgütü'nü suçlarken, müjdeli bir haber verdi.

Obama yönetiminin kendilerine salgınla mücadele anlamında çok bir şey bırakmadığını ancak buna rağmen coronavirüs salgınında çok iyi iş çıkardıklarını savunan Trump, "Bu yıl sonuna kadar elimizde bir aşı olacağını düşünüyorum" dedi.

ABD Başkanı Trump, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin (CDC) ülkedeki virüs ölümlerini olduğundan fazla gösterdiğine ilişkin iddiaların sorulması üzerine, "Onların ölümleri nasıl saydığını bilmiyorum. Bu konuda hiç konuşmadık. Bu ülkede insanların ölmesini istemiyoruz. Salgınla mücadelede mükemmel bir iş çıkardık" ifadesini kullandı.

DÜNYA SAĞLIK VE TİCARET ÖRGÜTLERİNE ELEŞTİRİ

Dünya Sağlık ve Dünya Ticaret Örgütü'nün çalışmalarından memnun olmadığını belirten Donald Trump, "Yakın zamanda DSÖ ile ilgili bir duyurumuz olacak. Belki de gelecek hafta yaparız" dedi.

DTÖ Genel Direktörü Roberto Azevedo'nun görevinden ayrılma kararına ilişkin de değerlendirmede bulunan Trump, "Bu benim için sorun değil. DTÖ, uzun zamandan beri çok korkunç bir şekilde hareket ediyor. Çin'e gelişmekte olan ülke muamelesi yapıyorlar. Çin, bu sayede ABD'nin yararlanamadığı birçok haktan yararlanıyor" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE