Trump: Daha çok insan ölecek

ABD Başkanı, coronavirüs sürecinde ilk gezisini Arizona Eyaleti'ne yaptı. Trump burada yaptığı açıklamada, ülkede ekonominin normalleşme sürecinde can kayıplarının olacağını, buna mecbur kaldıklarını söyledi

CNBC
Trump: Daha çok insan ölecek

CiddiGazete- ABD Başkanı Donald Trump, coronavirüs önlemlerinin gevşetilmesi döneminde can kayıplarının olabileceğini ancak ekonomiyi açmaları gerektiğini söyledi.

Covid-19 dönemindeki ilk seyahatini Arizona'ya yapan Trump, burada ABC News'e özel bir röportaj verdi.

Ülkede bazı eyaletlerin covid-19 önlemlerini gevşetmeye başladığını belirten Donald Trump, "Ülke ekonomisi yeniden faaliyete geçirilirken ölümler olabilir çünkü artık insanları evlerine kapatmayacaksınız. Ancak aynı zamanda sosyal mesafeyi koruyacak, ellerimizi yıkayacağız" dedi.

Trump, coronavirüs önlemleri nedeniyle işlerini kaybeden kişilerin psikolojik sorunlar yaşamaya başladığını söyleyerek, "Ülkede onlara bir bakın. İnsanlar aşırı dozdan ya da intihardan ölüyor. İnsanları işlerine geri döndürmeliyiz, biz de önlemleri gevşeterek bunu yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Coronavirüs önlemlerinin uzun süreli uygulanamayacağını belirten Trump, "Önümüzdeki 3 yıl boyunca evimizde oturamayız. Ülke ekonomisini yeniden faaliyete geçirmeliyiz" diye konuştu.

"ZOR BİR SÜREÇ OLACAK"

Donald Trump, ABD'li uzmanların "etkili bir tedavi ya da aşı bulunana kadar coronavirüsün büyük bir tehdit olmaya devam edeceği" açıklamalarını da reddederek, "Virüs geçene kadar ülkede daha çok insan ölecek. Aşı çalışmaları konusunda iyi iş çıkarıyoruz ancak aşı olsun ya da olmasın, virüs gidecek ve biz normale döneceğiz. Ama bunun zor bir süreç olduğundan kimsenin şüphesi yok" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 03:30
YORUM EKLE