Türkiye'ye ne kadar coronavirüs aşısı verilecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Ruhsatın Aralık'ta olmama ihtimali yüksek oldu. Olursa Pfizer'in Türkiye'ye verebileceği rakam 1 milyon. Yıl içinde de 25 milyona olabilirliği şeklinde görüşmelerimiz var" dedi

Türkiye'ye ne kadar coronavirüs aşısı verilecek

CiddiGazete- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, grip aşısı ve Türkiye’ye verilecek olan coronavirüs aşısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Koca şu ifadeleri kullandı:

- Türkiye’nin geçen yıl yaptığı grip aşısı tedariği bir milyon 300 bin ama yapılan bir milyon 100 bin aşı. Grip aşısında arttırabileceğimiz rakam sınırlı. Bu süreçte 2.3 milyona çıkardık. Şu ana kadar 600 bin kişiye yaptık grip aşısı.

- Pfizer (aşı) ile ilgili Aralık ayında olma ihtimali zayıf görünüyor. Ruhsatın Aralık’ta olmama ihtimali yüksek oldu. Olursa Türkiye’ye verebileceği rakam 1 milyon. Yıl içinde de 25 milyona olabilirliği şeklinde görüşmelerimiz var.

- Çin aşısı için de Aralık ayında 10 milyon aşı alabileceğiz. Ocak ayında da böyle olacak bu sayı 2 katına çıkabilir bir iki gün içinde sözleşmeler imzalanacak. Yerli aşımızın devreye girmesi Nisan ayı şeklinde olur.

VEFAT EDEN SAYISI 8 KAT ARTTI

- 29 Temmuz’dan bu yana ağır hasta sayımız 8 kat arttı, vefat eden sayısı 8 kart arttı. Evde semptomu olmayanın sayısı mı sizin için önemli.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 19:17
YORUM EKLE