Türkiye'den giden kadında 'corona' çıktı!

ABD'nin Maryland Eyaleti Valisi Larry Hogan, 86 yaşındaki bir kadının Türkiye ziyareti sonrasında yapılan coronavirüs testinin pozitif çıktığını belirtti. Vali Hogan, kadının ne zaman Türkiye'den ayrıldığını söylemedi

Türkiye'den giden kadında 'corona' çıktı!

CiddiGazete- Maryland Eyaleti Valisi Larry Hogan düzenlediği basın toplantısında, kısa bir süre önce Türkiye’yi ziyaret eden 86 yaşındaki bir kadında coronavirüs saptandığını bildirdi.

Vali, gazetecilere yaptığı açıklamda, eyalette iki kişinin testlerinde coronavirüs çıktığını, bunlardan 80’li yaşlarında olan kadının Türkiye’den geldiği belirtti.

Vali, yaşlı kadının hastanede tedavi altına alındığı bildirdi. Harford County’de yaşayan kadının sağlık durumu ile ilgili detay verilmedi.

SİNGAPUR’DA DA YAŞANMIŞTI

Singapur merkezli yayın yapan ChannelNewsAsia'da yer alan habere göre, 3 Mart tarihinde THY'nin TK54 sefer sayılı uçağı ile İstanbul-Singapur uçuşunu yapan bir yolcuda yapılan Corona virüsü testi pozitif çıkmıştı.

Singapur Dışişleri Bakanlığı, Singapur'daki Türkiye Büyükelçiliği'ni haberdar ettiklerini ve konuyla ilgili irtibat halinde olduklarını belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 01:12
YORUM EKLE