Ulusal Kanal'dan Teoman Alili hayatını kaybetti

Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi'nde tedavi gören Ulusal Kanal'ın ekran yüzü Teoman Alili, hayatını kaybetti

Ulusal Kanal'dan Teoman Alili hayatını kaybetti

CiddiGazete- Bir süredir coronavirüs nedeniyle yoğun bakımda tedavisi süren Ulusal Kanal'ın Ana Haber sunucusu Teoman Alili hayatını kaybetti.

Uzun yıllardır aşırı kilolarıyla mücadele eden Alili, sağlık sorunlarına rağmen sunuculuk yapmaktan geri durmamıştı.

Teoman Alili, coronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Alili, sosyal medya hesabından son paylaşımını 17 Nisan'da yapmış ve test sonucunun pozitif olduğunu duyurmuştu. Alili'nin son mesajı şöyle:

"Eee pozitif olalım dedik ama kovidi kastetmemiştik. Mecburi izolasyon süreci başladı."

TEOMAN ALİLİ KİMDİR?

15 Şubat 1978'te İstanbul'da doğdu. İlkokulu Vatan İlkokulu'nda, orta okul ve liseyi Rıfat Canayakın Lisesi'nde tamamladı. Lise yıllarında lisanslı basketbolcu olarak çeşitli takımlarda spor yaptı. Üniversite eğtimi için Makedonya Kiril Metodi Üniversitesi Yüksek Basketbol Antrenörlüğü bölümüne girdi.

Öğrencilik yılları zamanında aktif olarak Yugoslavya iç savaşını yaşadı, Yugoslavya'nın birliğini savunan gruplarla birlikte çalıştı. 2000 yılından itibaren aynı zamanda Ulusal Kanal'da çalıştı. Ergenekon kumpası döneminde göz altına alındı ve Türk vatandaşı olmadığı gerekçesiyle sınır dışı edildi. Uzun süre yurtdışında yaşayan Teoman Alili, Makedonya'da evlendi ve Türkiye'ye döndü.

Yugoslavya Dersleri, Küresel Irkçılığın Kurbanları ve Balkan Hikayeleri isimli yayımlanmış üç kitabı olan Teoman Alili'nin Atatürk'ün Ata Yurdu Kocacık ve Adı Yasaklı Ülke isimli iki belgesel çalışması da bulunmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 16:47
YORUM EKLE