Wuhan’da Covid-19 hastası kalmadı

Yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgınının ortaya çıktığı Çin'in Wuhan kentindeki hastanelerde tek bir Covid-19 hastası bile kalmadığı belirtildi

Wuhan’da Covid-19 hastası kalmadı

CiddiGazete- Yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgınının ortaya çıktığı Çin'in Wuhan kentindeki hastanelerde tek bir Covid-19 hastası bile kalmadığı belirtildi.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu Sözcüsü Mi Feng, düzenlediği basın toplantısında yeni tip coronavirüsün çıkış noktası olan Wuhan kentindeki hastanelerde tedavi gören tüm hastaların taburcu edildiğini açıkladı.

Mi, "Wuhanlı doktorların ve onlara yardım etmek için ülkenin her yanından gelen sağlık personelinin ortak çabaları sayesinde, 26 Nisan itibarıyla Wuhan'daki hastanelerdeki Covid-19 hastalarının sayısı sıfır oldu" dedi.

24 Nisan'da Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’nun verdiği bilgiye göre bölgedeki hastanelerde 47 coronavirüs hastası bulunuyordu.

Wuhan’ın yönetim merkezi olduğu Hubey eyaleti, 18 Nisan’da epidemiyolojik düzeyi düşük bölge ilan edilmişti.

Wuhan’da, coronavirüs salgınının ortaya çıktığı günden bu yana 50 binden fazla vaka tespit edilmişti. Hastaların yüzde 93’ü iyileşirken, 3 bin 869 kişi hayatını kaybetmişti.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2020, 02:04
YORUM EKLE