CiddiGazete- Devlet Bahçeli dışındaki tüm siyasi parti genel başkanları, Galatasaray'ın şampiyonluğunu kutladı.

Taraftarı olduğu Karagümrük'ün Süper Lig'den düşmesini kabul etmediği yönünde ifadeleri olan Devlet Bahçeli, Galatasaray'ın şampiyonluğunu kutlamadı.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Sarı kırmızılı ekibin Süper Lig şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Trendyol Süper Lig Şampiyonu Galatasaray'ı ve taraftarıyla birlikte tüm camiasını yürekten tebrik ediyorum" ifadeleriyle kutlama mesajı paylaştı.

ÖZGÜR ÖZEL

CHP Genel Başkanı Özgür Özel de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla hem şampiyon Galatasaray'ı hem de Avrupa kupalarına katılma hakkı kazanan kulüpleri şu ifadelerle tebrik etti:

"Türkiye Süper Ligi 2023-2024 sezonunda şampiyonluğa ulaşan Galatasaray Spor Kulübü'nü, teknik kadrosunu ve sporcularını kutluyor, önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına katılma hakkı kazanan kulüplerimize başarılar diliyorum."

MÜSAVAT DERVİŞOĞLU

İyi Parti Genel Başkanı Dursun Müsavat Dervişoğlu, yayımladığı kutlama mesajında şöyle dedi:

2023-2024 Süper Lig Şampiyonu Galatasaray Spor Kulübü'nü yürekten kutluyor, teknik ekip ve yönetim başta olmak üzere tüm taraftarlarını tebrik ediyorum.

38 haftalık lig maratonunda, ezeli rekabeti son haftaya kadar sürdüren ve Süper Ligin değerine değer katan Fenerbahçe başta olmak üzere tüm takımlarımıza da teşekkürü bir borç biliyorum.

ÜMİT ÖZDAĞ

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın şampiyonu kutlama mesajı şöyle:

2023-2024 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray'ı tebrik ederim.

MUSTAFA DESTİCİ

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, futbola dair üç ayrı paylaşım yaptı:

- 2023-2024 sezonu Süper Lig şampiyonu olan Galatasaray Spor Kulübü'nü tebrik ediyor, Şampiyonlar Ligi'nde başarılar diliyorum.

Erdoğan: Ziyareti hazmedemediler Erdoğan: Ziyareti hazmedemediler

- Puan olarak Süper Ligi ikinci sırada tamamlayan ve Avrupa maçlarında bu sezon ülke puanına en fazla katkıyı sağlayarak tüm futbolseverleri sevindiren Fenerbahçe Spor Kulübü'nü de tebrik ediyor ve Şampiyonlar Ligi'nde başarılar diliyorum.

- Bu sezon; Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanarak ülkemizi Avrupa Ligi'nde temsil edecek olan Beşiktaş'ı, ligi 3. sırada tamamlayarak ülkemizi Avrupa Ligi'nde temsil edecek olan Trabzonspor'u ve ligi 4. sırada bitirerek ülkemizi Konferans Ligi'nde temsil edecek olan Başakşehir'i de tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.

Editör: İbrahim KANBUR