CiddiGazete- Türkiye Kupası 5. turunda 1. Lig ekibi Eyüpspor'u 4-0 yenerek son 16 turuna yükselen Beşiktaş'ta teknik direktör Fernando Santos, ikinci yarıda sergiledikleri performansla hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyledi.

"İKİNCİ YARIDA BAZI ŞEYLER DEĞİŞTİ"

Santos, Tüpraş Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.  İlk yarıda çok kötü oynadıklarını dile getiren Santos, "Hep kısa paslarla geriye ve yana oynadık. Rakibe çok fazla oynama fırsatı verdik. İlk yarıda gol yememek önemliydi. İkinci yarıda bazı şeyler değişti. İkinci yarıda daha önde oynadık. Ofansif olarak rakip kaleye daha iyi gittik ve alanları daha iyi kapattık. İkinci yarıdaki reaksiyonumuzla hak ettiğimiz bir galibiyet aldık" dedi.

"TAKIM HALİNDE OYNAMAYI ÖĞRENMEK LAZIM"

Trabzon'dan tek gol 3 puan Trabzon'dan tek gol 3 puan

Geliştirmeleri gereken çok yönlerinin bulunduğunu aktaran deneyimli teknik adam, "Çalışmak zorundayız. Kazanmak her zaman önemli. Oyunculara öz güven geliyor. Bu, çok iyi bir sinyal. Oyuncular deniyorlar ve uğraşıyorlar. Bazı oyunculara öz güven lazım. En önemli konu bireysellikten ziyade kolektif bir şekilde daha ileri gitmek ve takım olarak gelişmek. Bu oyuncuların takım halinde oynamayı öğrenmesi lazım. Defans hattının çok güçlü olması gerek. Savunmayı biraz daha önde yapmalıyız. Bunun üzerine çalışıyoruz" diye konuştu.

"2-3 OYUNCU GETİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ"

Transfer çalışmalarıyla ilgili gelişmeleri de aktaran Fernando Santos, "Beşiktaş'a 2-3 oyuncu getirmeyi düşünüyoruz. Oyuncularla ilgili yorum yapamam. Buraya iyi oyuncular getireceğiz. Şu an buradaki oyuncularıma odaklanıyorum" ifadelerini kullandı.