CiddiGazete- "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlamasıyla tutuklanan Gülşen, yapılan itirazın ardından tahliye edildi. Gülşen hakkında hazırlanan iddianameye göre 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istendi.

Şarkıcı Gülşen 50 konserini iptal etti Şarkıcı Gülşen 50 konserini iptal etti

21 EKİM’DE HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

İddianamede 702 kurum ve kişi, müşteki olarak yer aldı. Müştekiler arasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yazar Emine Şenlikoğlu Özkan, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yönetim Kurulu Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu, KADEM, KADEM Vakfı, Gaziantep Önder İmam Hatipliler Derneği de yer aldı. Gülşen, 21 Ekim'de hakim karşısına çıkacak.

Ev hapsinin kaldırılması için daha önce de başvuru yapılmış ancak bu talep reddedilmişti. İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nin aldığı yeni kararla Gülşen'in ev hapsi kaldırıldı.

SANATSAL ÇALIŞMALARINI ENGELLİYOR İTİRAZI

Avukatlar tarafından yapılan itirazda konutu terk etmemek şeklinde verilen ev hapsi adli kontrol tedbirinin de en az tutuklama kararı kadar hürriyeti engelleyici nitelikte olduğu, orantısız ve hukuka aykırı olduğu belirtildi.

Ayrıca ev hapsinin Gülşen açısından annelik sorumluluklarını ve sanatsal çalışmalarını engellediği, maddi ve manevi mağduriyete neden olduğu vurgulandı.

KARAKOLA İMZA VERECEK

Ev hapsi kaldırılan Gülşen'in yurt dışına çıkış yasağı devam edecek ve haftada bir gün en yakın kolluk birimine giderek imza verecek.