CiddiGazete- 2011 yılında hayatını kaybeden gazeteci Savaş Ay'ın banka hesabında bulunan paraların mirasçılar arasında paylaştırılmasına karar verildi.

Gırtlak kanserine yenilen ve 2011 yılında vefat eden Savaş Ay'ın vasiyetnamesi noter huzurunda açılınca, tüm mirasını ilk eşinden olan oğlu Can Ay'a bıraktığı öğrenilmişti. Mirastan pay alamayan ikinci eşinden olan kızı Sanem Dolun Ay, açtığı "vasiyetnamenin iptali" davasını kazanmıştı.

Sanem Dolun Ay ile Can Ay, 10 yıl önce mirasın korunması ve adil bir şekilde dağıtılması için "terekenin tespiti" davası açtı.

Mahkeme, Ay'ın terekesinin idaresi için avukat İbrahim Bülbül'ü atamıştı. Devam eden davada kararını açıklayan mahkeme, Savaş Ay'ın terekesinin idaresini gerektirir herhangi bir neden bulunmadığına hükmetti.

Ankara'nın taşına bak Ankara'nın taşına bak

Tereke idare memuru İbrahim Bülbül'ün terekeden el çekilmesine karar veren mahkeme ayrıca Savaş Ay'a ait banka hesabında bulunan paraların mirasçılar arasında paylaştırılmasına karar verdi.

Mahkemenin verdiği karara göre, Savaş Ay'ın banka hesabında bulunan paralar, mirasçılar olan Can Ay ve Sanem Dolun Ay arasında eşit olarak paylaştırılacak.

Bu kararla, Savaş Ay'ın miras davasında 10 yıldır devam eden hukuki süreç de sona erdi.