CiddiGazete- Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) bulunan suç örgütü lideri Sedat Peker'in, geçen sene yayınladığı videolar ve attığı tweet'lerle hükümet hakkındaki iddiaları gündem olmuştu.

Peker, Haziran 2021'de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'la "helalleşeceğini" söylediği 9. videosunu ABD Başkanı Joe Biden ve Erdoğan görüşmesi gerekçesiyle ertelediğini duyurmuştu.

Daha sonraysa BAE tarafından Peker'e kademeli olarak sosyal medya yasağı getirilmiş, söz konusu video yayınlanmamıştı.

Sedat Peker, 18 Ekim 2021'de gazeteci Erk Acarer'e Külünk tarafından aranarak Biden ve Erdoğan görüşmesi öncesi video yayınlamamasını "rica edildiğini" söylemişti. Peker "Deli Çavuş" isimli Twitter hesabı üzerinden söz konusu görüşmenin kaydını yayınladı.

Peker, sosyal medyadan atıştığı CNN Türk programcısı Nedim Şener'e seslenirken videodakinin Külünk olduğunu şöyle ima etti: "Ben senin dediğin gibi bir adam olsaydım Tayyip Bey'in kara kutusu Metin Külünk'ün ricası üzerine Biden görüşmesi öncesi videoları durdurmazdım. Bu ses kayıtları da delilimdir."

Türkiye'den Tel Aviv'e büyükelçi atama kararı Türkiye'den Tel Aviv'e büyükelçi atama kararı

Görüşmelerde "Külünk'ün Peker'e Biden ve Erdoğan görüşmesinin 'önemini' anlattığı, Peker'in ise "Serhat ve Berat Albayrak kardeşlere Külünk üzerinden mesaj göndermesi" yer aldı.

"KÜLÜNK, DAMAT EYÜP GÜL'ÜN TELEFONUNDAN KONUŞUYOR"

Gazeteci Erk Acarer yayınlanan ses kaydıyla ilgili "Erdoğan'ın, Biden görüşmesi öncesi Metin Külünk vasıtası ile Peker'den konuşmasın diye ricacı olması. Telefon Külünk'ün damadına ait. Külünk, kendi telefonu dinlemeye takılmasın diye Damat Eyüp Gül'ün telefonundan konuşuyor!" iddiasında bulundu.