CiddiGazete- PKK'lı teröristler tarafından İzmir Ege Üniversitesi Kampüsü'nde şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için mahkeme güvenlik önlemi almayan İçişleri Bakanlığı'nı ve Ege Üniversitesi yönetimini tazminat ödemeye mahkum etti.

Çakıroğlu'nun ailesinin avukatlığını yapan İyi Parti İzmir İl Başkanı Ülkü Doğan, kesinleşmiş mahkeme kararına ve icra takibine rağmen İçişleri Bakanlığı'nın 5 yıldır tazminatı ödemediğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından İçişleri Bakanlığı'na seslenen Av. Ülkü Doğan şöyle dedi:

- Fırat Yılmaz Çakıroğlu, 20.02.2015'te eğitimci olup kendisi gibi vatansever öğrenciler yetiştirmek ve ülkesine hizmet etmek için gittiği Ege Üniversitesi'nde PKKlı teröristlerce (güya öğrenci) şehit edildi.

- Başından beri bu ölümde İçişleri Bakanlığı ve Ege Üniversitesi'nin yeterli önlemleri almadığı için kusurlu olduğunu, ölümün göz göre göre geldiğini savunduk.

- Haklı çıktık.

- İdare mahkemesi hem İçişleri Bakanlığı'nın hem de Ege Üniversitesi'nin şehidimizin ailesine tazminat ödemesine karar verdi.

- Karar tarihi 05.09.2019

- Aradan geçen 5 yılda İçişleri Bakanlığı kesinleşmiş mahkeme kararına, icra takibine rağmen tazminatı ödemedi.

- Yıl 2024 enflasyon oranı neredeyse %100...

- Aldığı tazminat ile Fırat'ın hayalini gerçekleştirmek için öğrencilere burs vermek isteyen müvekkillerim için artık bu paranın bir değeri kalmadı.

Meteoroloji 12 il için uyarı yaptı Meteoroloji 12 il için uyarı yaptı

- Ama en önemlisi evladını koruyamamışken hatırasını siyasi olarak yıllardır istismar edenlerin, kesinleşmiş mahkeme kararının gereğini yerine getirmede 5 koca yıldır kayıtsız kalmaları!

Editör: İbrahim KANBUR