CiddiGazete- Ankara'daki bir organizasyonla 30 Aralık'ta öldürtülen Ülkü Ocakları genel başkanlarından Sinan Ateş soruşturmasında bugün üç kişi daha gözaltına alındı. Daha önce iki kez gözaltına alınıp serbest bırakılan Tolgahan Demirbaş'ın yanısıra, avukat Serdar Öktem'e de gözaltı uygulandı. Gözaltına alınan üçüncü isim ise daha önce gözaltına alınıp serbest bırakılanlardan Emre Yüksel oldu.

Emre Yüksel için bazı haberlerde "Semih Yalçın'ın özel kalem müdürü" ifadesi kullanıldı. Bunun üzerine Semih Yalçın, jet hızıyla yaptığı açıklamada, Emre Yüksel'in özel kalem müdürü olmadığını, partide bu isimde bir çalışan bulunmadığını, bunun için SGK kayıtlarına bakılmasını istedi.

Emre Yüksel'i tanıyıp tanımadığıyla ilgili bir ifade kullanmayan Yalçın, Emre Yüksel'in Üniversiteler ve Ülkü Evlerinden Sorumlu Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı olduğunu da belirtmedi.

Sosyal medya hesaplarını kapatan Emre Yüksel'le ilgili Ülkü Ocaklarından da bir açıklama yapılmadı.

Kılıçdaroğlu: Bu iş torbacılarla kalmaz Kılıçdaroğlu: Bu iş torbacılarla kalmaz

Semih Yalçın'ın "Emre Yüksel" açıklaması şöyle:

25 Ocak 2023 tarihinde sosyal medya ve bazı haber sitelerinde, "MHP Genel Başkan Yardımcısının Özel Kalem'i Emre Yüksel gözaltına alındı." başlığıyla yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde Genel Başkan Yardımcılarının Özel Kalem kadrosu olmadığı gibi Genel Merkezde veya TBMM MHP Grubunda herhangi bir sıfatla Emre Yüksel isimli bir çalışanımız bulunmamaktadır. Geçmişte de böyle bir çalışanımız olmamıştır. Bu husus Devletin SGK kayıtlarından da açıkça anlaşılabilir. Haberler tamamıyla gerçek dışı olup kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz.