CiddiGazete- Gazeteci Erk Acarer, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in rüşvet iddialarıyla gündeme gelen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Serkan Taranoğlu’nun sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa ettiğini iddia etti.

Erk Acarer, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, “Peker, bir kişiyi daha Ada’dan gönderdi. Serkan Taranoğlu sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etti. Aslında doğru artık o eski o değil. Akıl sağlığını yitirdi. Peker bir yandaş öğütme makinesi gibi. Berat’ın kağıt imha makinesinden bile işlevsel!” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Zafer Partisi'nde gerginliği başlatan ziyaret Zafer Partisi'nde gerginliği başlatan ziyaret

Sedat Peker, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) eski Başkanı Ali Fuat Tașkesenlioğlu, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) üyesi Salih Orakcı'nın rüşvet aldığını iddia etti.

Sedat Peker’in iddialarına göre, Ali Fuat Taşkesenlioğlu, kendisine bir sorun nedeniyle başvuran Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’i Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdi.

Zehra Taşkesenlioğlu da Mine Tozlu’yu ‘Way Out’ adlı bir finansal danışmanlık şirketine gönderdi.

Sedat Peker, burada Mine Tozlu'dan 12 milyon lira danışmanlık adı altında “rüşvet” istendiğini öne sürdü ve belge paylaştı.

Mine Tozlu Sineren’in ödemeyi reddettiğini belirten Peker, daha sonra Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun Mine Tozlu Sineren’e ulaşarak söz konusu danışmanlık şirketinde bir araya geldiklerini ifade etti.