CiddiGazete- 14 Mayıs'ta yapılan seçimde Gaziantep'teki milletvekili sayısı ikiden bire düşen MHP'de fatura Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a kesildi.

Ümit Özdağ'ın da aday olduğu Gaziantep'ten yeniden MHP milletvekili seçilen Sermet Atay, TBMM'de Meclis İdare Amirliği görevine getirildi.

Atay, ziyaret için geldiği MHP Gaziantep İl Başkanlığı'nda seçim sonuçlarını değerlendirirken Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a serzenişte bulundu.

"HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

Ümit Özdağ'ın MHP'den Gaziantep milletvekili adayı olduğunda birlikte çalıştıklarını söyleyen Sermet Atay, "Verdiğimiz oylar haram olsun. Sinan Ateş'in posterini şehrin orta yerine asıp propaganda yaptı. Suriyeliler gitsin sözünden başka politikası yoktu. Gaziantep'te de Suriyelilerin gitmesini isteyenler oy verdi. 37 bin oy aldı. Bu oyların yarısı bizim. Ben onun milletvekili olduğunda çalışmamı ve verilen oylarımızı bir kez daha haram ediyorum" ifadelerini kullandı.

"OYLAR YENİDEN REFAH PARTİSİNE GİTTİ"

Cumhur İttifakı olarak seçime girdikleri AKP ile MHP arasında daha önceki seçimlerde oyların gidip geldiğine dikkat çeken Atay, "Önceki seçimlerde AK Parti'ye kızan MHP'ye, MHP'ye kızan da AK Parti'ye oy veriyordu. Bu seçimde maalesef öyle olmadı. AK Parti'ye kızanlar gidip Yeniden Refah Partisi'ne oy verdiler. Gaziantep'te 47 bin oy aldı. Oraya giden oylar da bizleri çok olumsuz etkiledi" diye konuştu.

"GENEL BAŞKANIMIZ GAZİANTEP SONUCUNDAN MEMNUN"

Devlet Bahçeli'nin Gaziantep'teki seçim sonucundan memnun olduğunu iddia eden Sermet Atay, "Ben Ankara'da genel merkezimize neden bir milletvekiline düştüğümüzü anlattım. İl başkanımız da gidip anlatacak. Genel merkezimiz her şeyi bildiği için sonuçtan da memnun" dedi.