CiddiGazete- CHP'nin 38. olağan kurultayının ikinci gününde 60 ismin seçileceği parti meclisi (PM) seçimleri gerçekleştirildi. PM'ye aday olan çok sayıda partili, daha genel başkanlık yarışının yaşandığı geceden Ankara Spor Salonu'na afişlerini asmaya başladı. Ertesi gün ise salonda tamamen PM üyelerinin fotoğrafları yer aldı. Ayrıca salonun ana ekranına da Özgür Özel'in bir fotoğrafı ve "Değişimin yüzyılı, yüzyılın değişimi" sloganı yansıtıldı. PM adayları gün boyu delegelerden destek alabilmek için salonda tur attı.

PM'ye başvuru süresi iki kere uzatılınca kulislere, açıklanacak anahtar listede pazarlıkların uzadığı bilgisi yansıdı.

Akşener'e ilginç ziyaret Akşener'e ilginç ziyaret

PM'ye adaylık için başvuru sayısının dün akşam saatlerinde 600'ü geçtiği belirtilirken, Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu'nun anahtar listeye ilişkin pazarlıklarının uzadığı öğrenildi.

SEZGİN TANRIKULU YENİ DÖNEMİN HABERCİSİ

Kemal Kılıçdaroğlu PM için liste çıkartmazken; Kılıçdaroğlu'nun MYK'sında yer alan Devrim Barış Çelik, PM'sinde yer alan Müslim Sarı ile onu destekleyen isimlerden Orhan Sarıbal PM'ye aday oldu.

Ayrıca kadın kolları başkanı Aylin Nazlıaka da önceki yönetimde yer alıp yeniden aday olan isimlerden oldu.

Özgür Özel’i destekleyen milletvekilleri Burhanettin Bulut, Ulaş Karasu, Özgür Karabat, Gökan Zeybek, Gamze Taşcıer, Murat Bakan, Deniz Yücel gibi isimler PM adayları arasında yer aldı.

TSK'ya iftiralarıyla gündeme gelen Sezgin Tanrıkulu da anahtar listede yer aldı. Yine Özel'in daha önce kendisiyle yönetimde yer alacağını açıkladığı Selin Sayek Böke ve Gökçe Gökçen de PM listesine yazıldı.

OĞUZ KAAN SALICI KARŞI LİSTE ÇIKARDI

CHP'nin seçimden önceki dönemde örgütten sorumlu genel başkan yardımcılığını yapan Oğuz Kaan Salıcı da daha az sayıda adaylı bir liste hazırlayarak Özel'in hazırladığı listeyi delmek için yarışta yer aldı. Önceki PM'de yer alıp Özel'e destek veren Ulaş Karasu, Sevgi Kılıç; önceki yönetimde genel başkan yardımcılığı yapan Semra Dinçer, Tahsin Tarhan ve Kılıçdaroğlu'nun Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışman Namık Tan aday olurken, CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Eren Erdem, Ahmet Akın, Bülent Kuşoğlu yeni dönemde adaylık başvurusu yapmadı.

Editör: İbrahim KANBUR