CiddiGazete- Gıdaya erişimde bile zorluk yaşayan vatandaşa Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten "konut" vaadi!

Mehmet Şimşek, büyüme, işsizlik oranı, enflasyon ve bütçe açığında hedefleri 2024, 2025 ve 2026 tutturacaklarını iddia etti. Şimşek, "Enflasyonu tek haneye indirdiğimizde, siz çok daha rahat bir şekilde konut alabileceksiniz" dedi

Mehmet Şimşek, "Güneydoğu Sofrası İstanbul Buluşması" programında yine pembe tablo çizdi.

Vekillerin maaş zammı belli oldu Vekillerin maaş zammı belli oldu

Şimşek, ekonomik sorunların farkında olduklarını, bunu çözmek için geçen Eylül ayında kapsamlı bir program açıkladıklarını vurguladı.

Sorunları köklü bir şekilde çözeceklerini iddia eden Şimşek, şunları kaydetti:

- Çünkü biz, esnafımızın da emeklimizin de işçimizin de asgari ücretlimizin de sorunlarını biliyoruz. Bu sorunları geçmişte çözdük, Türkiye'yi hızlı bir şekilde kalkındırdık.

- Altyapısını iyileştirdik, eğitimine yatırım yaptık, sağlığına yatırım yaptık, ekonomimizi büyüttük. Son yıllarda dünyada da Türkiye'de de enflasyon önemli bir sorun.

- Ortaya koyduğumuz programla biz tekrar enflasyonu tek haneye indireceğiz.

"AK PARTİ ÖNCESİ KONUT KREDİSİ YOK DENECEK KADAR AZDI"

- Enflasyonu tek haneye indirdiğimizde, siz çok daha rahat bir şekilde konut alabileceksiniz. Çünkü konut kredisi alabileceksiniz. AK Parti hükümetleri öncesi, konut kredisi yok denecek kadar azdı. Biz tek haneye indirince, krediye erişim arttı.

- Çünkü biz, imkanlarımızın faiz yerine yatırıma ve hizmete gitmesini istiyoruz. Evet, önümüzde tabii ki kolay olmayan bir süreç var. Ama sabırla biz programımızı uygulayacağız ve bu program başarılı olacak.

- Bu program sayesinde sorunlarımızı çözme imkanı olacak. Gerçekten de program çalışıyor.

"ZORLU BİR DÖNEMDEYiZ AMA BAŞARACAĞIZ"

Mehmet Şimşek, 2024-2026 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program'a işaret ederek, "Program eylülde açıklandı. Program çalışıyor. Büyümede, işsizlik oranında, enflasyonda ve bütçe açığında hedefleri 2024'te, 2025'te ve 2026'da tutturacağız. Şimdi hedefimiz ne? Hedefimiz toplumumuzun, milletimizin refahı. Bunun için de dünyayla birlikte zorlu bir dönemdeyiz ama başaracağız. Bize güvenin" dedi.