CiddiGazete- Ülkü Ocakları genel başkanlarından Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş cinayetine ilişkin yürütülen soruşturmada bugün önemli bir gelişme yaşandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma için ikinci bir savcı görevlendirirken, dosya başsavcı vekili Durdu Özer'in koordinatörlüğüne verildi.

sinann17771

Soldan sağa: MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, Sinan Ateş soruşturması koordinatörü Ankara Başsavcı Vekili Durdu Özer, Sinan Ateş soruşturmasına atanan savcı Murat Taner, MHP Ankara İl Sekreteri Sinan Gökhan Yavuz.

Devlet Bahçeli, Erdoğan için konuştu Devlet Bahçeli, Erdoğan için konuştu

TOLGAHAN DEMİRBAŞ ADLİYEYE GETİRİLDİ

Soruşturmanın emniyet ayağına ilişkin olarak da önemli bir iddia gündeme geldi. MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz'un evinde gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Tolgahan Demirbaş hakkında savcılığın "polis eşliğinde getirilmesi" talimatı verdiği, buna karşın Ankara Emniyeti'nin Demirbaş'ın "adresinde bulunamadığı" cevabını verdiği öne sürüldü. Yaşanan kriz sonrası Tolgahan Demirbaş, bugün Ankara Adliyesi'ne getirildi.

DEMİRBAŞ'IN İFADESİNİ YENİ SAVCI ALDI

Olayın başından beri soruşturmaya bakan savcı izne ayrıldığı için Demirbaş'ın ifadesi yeni savcı tarafından alındı. Dosya için görevlendirilen yeni savcı, "tetikçiyi Ankara dışına çıkardığı" öne sürülen Demirbaş hakkında tutuklama talep etmedi. Savcı, Demirbaş'ı "adli kontrol" talebiyle hâkimliğe sevk etti. Dosya üzerinden talebi değerlendiren nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği de Demirbaş'ı "adli kontrol" kararı vererek serbest bıraktı.

Şüpheli Demirbaş'ın yanı sıra bugün bir kişinin daha adliyeye getirildiği belirtildi ancak savcılık kaynakları bu isme ilişkin bilgi vermedi. Tetikçi Eray Özyağcı'nın aranmasına devam edildiği kaydedildi.