CiddiGazete- Ülkü Ocakları genel başkanlarından Sinan Ateş'in öldürtülmesi organizasyonunda yer aldığı gerekçesiyle tutuklanan avukat Serdar Öktem'in polis sorgusunda ilginç bir olay yaşandı.

Serdar Öktem, polis tarafından gözaltına alındığı sırada cep telefonunu kapattı. Daha sonra emniyet müdürlüğüne götürülen Serdar Öktem'e cinayetle ilgili ayrıntılar soruldu. Polise kısmen "yardımcı olduğu" iddia edilen Öktem'e gözaltına alındığı sırada kapattığı cep telefonunun şifresi de soruldu.

Fatih Erbakan: Yüzde 60'ı istemedi Fatih Erbakan: Yüzde 60'ı istemedi

Serdar Öktem, cep telefonunun şifresini hatırlamadığını söyledi. Öktem, yakın zamanda kovit olduğunu, bu nedenle unutkanlık yaşadığını iddia etti. Sorgu ekibi, şifresini kırmak için cep telefonunu incelemeye aldı.

KEŞİF YAPANLAR TRAFİK POLİSİNE TAKILDI

Öte yandan soruşturma kapsamında tutuklanan ve cinayet öncesinde bölgede keşif yapan bir şüphelinin polis kontrolüne takıldığı ortaya çıktı. Trafik polisi tarafından durdurulan şüphelinin, GBT sorgusunda, hakkında daha önce kesinleşmiş cezası bulunması nedeniyle yakalama kararı olduğu anlaşıldı ve gözaltına alındı.

Keşif ekibindeki şüphelinin cezasının 3 yılın altında olması nedeniyle aynı gün açık cezaevine naklinin yapıldığı ve denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakıldığı belirtildi.