CiddiGazete- Ankara'da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Ülkü Ocakları genel başkanlarından Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in ismi, Gökçeada'dan sonra Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde de bir caddeye verildi.

Saruhanlı Belediyesi Ocak ayı olağanüstü Meclis toplantısı, Belediye Başkanvekili İlhan Uykun'un Başkanlığı'nda ilçedeki Halk Kafe'de yapıldı. Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda, ilçedeki İstasyon Mahallesinde imara yeni açılan 5 cadde ve 9 sokağa isim verilmesi konusu ele alındı. Buna göre caddelerden birine, Ankara'da öldürülen Ülkü Ocakları genel başkanlarından Sinan Ateş'in adının verilmesine oy birliğiyle karar verildi.

CHP'Lİ BAŞKAN BİLGİN: "DEVLETİ ADINA ÇALIŞAN VATANSER KARDEŞİMİZ KATLEDİLDİ"

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Sinan Ateş'in isminin caddeye verilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi:

- Ülkesi için, devleti için çalışan vatansever bir kardeşimiz katledildi. Bu nedenle onun adının yaşatılması gerektiğini düşündük ve isminin ilçemizdeki caddelerden birine verilmesini kararlaştırdık.

- Buna yönelik teklifimiz oy birliğiyle meclisimizden geçti. Tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.

- CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da "Her şeyi biliyoruz. Bu benim gençlerimize ve CHP'de siyaset yapan ülkücülere sözümdür. Bu kurtlar sofrası kazanamayacak. Sinan Ateş unutulmayacak. Ülkücü Sinan Ateş'in katillerini 4 ay sonra adalet önüne çıkarmak üzere çalışmaya başlayacağız" diye konuşmuştu.

AKP ve MHP'den Sinan Ateş'e ret AKP ve MHP'den Sinan Ateş'e ret

- Kendisini bir kez daha rahmetle anıyorum. Aldığımız karar hayırlı olsun.