CiddiGazete- Ankara'da düzenlenen organizasyonla torbacılara öldürtülen Ülkü Ocakları eski genel başkanı Sinan Ateş (38) için 29 Aralık Cuma günü (yarın) anma töreni düzenlenecek.

Tolga Savacı hayatını kaybetti Tolga Savacı hayatını kaybetti

Anma töreninde Sinan Ateş'in eşi İyi Parti TBMM Grup Danışmanı Ayşe Ateş, basın açıklaması yapacak.

ÜLKÜ OCAKLARI TARİHİNDE ÖLDÜRÜLEN TEK GENEL BAŞKAN

Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile 30 Aralık 2022'de, Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi 1456. Cadde'deki ofisinden çıktığı sırada, motosikletli 2 tetikçinin silahlı saldırısına uğradı ve hayatını kaybetti.

Cinayete ilişkin bugüne kadar 22 kişi tutuklandı. Soruşturma kapsamında, 2018 genel seçimlerinde MHP'den İstanbul'da milletvekili adayı gösterilen Avukat Serdar Öktem gözaltına alındı. Öktem, 27 Ocak'ta savcılık tarafından çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

Tetikçiyi İstanbul'dan Ankara'ya getiren özel harekât polisleri Muratcan Çolak ve Mert Gelenbey de soruşturma kapsamında tutuklandı.

MHP Mersin eski milletvekili ve Devlet Bahçeli'nin danışmanı Olcay Kılavuz'un evinde yakalandığı iddia edilen Tolgahan Demirbaş da soruşturma kapsamında üç kez gözaltına alınıp serbest bırakıldıktan sonra tekrar tutuklandı.

Organizasyonda tetiği çektiği iddia edilen Eray Özyağcı da Yunanistan'a kaçmaya çalışırken İstanbul'da yakalanıp 9 Şubat'ta tutuklandı.

Tetikçiyi cinayetin ardından kaçırmakla suçlanan ve cinayeti organize eden isimlerden olduğu ileri sürülen Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel, Tolgahan Demirbaş, MHP İstanbul İl yöneticisi Ufuk Köktürk ile MHP'li Avukat Serdar Öktem halen cezaevinde bulunuyor.

SORUŞTURMA DOSYASI BAŞSAVCI VEKİLİ AHMET ALTUN'A DEVREDİLDİ

Sinan Ateş soruşturmasının koordinatörü olan Başsavcı Vekili Durdu Özer, Genel Soruşturma Bürosu'ndan alınarak Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevlendirildi.

Savcı Ayhan Ay ile birlikte Özer'e bağlı olarak soruşturmayı yürüten savcı Durmuş Ali Kaya da Özer'in görevlendirildiği Bilişim Suçları Bürosu'na gönderildi ve soruşturma dosyası Başsavcı Vekili Ahmet Altun'a devredildi. Cinayetin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen henüz iddianame yazılmadı.

"HAYDİ İŞİNE BAK"

Sinan Ateş'in öldürülmesinden sonra Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli uzun süre sessizliğini korudu.

Bahçeli, 24 Ocak'taki MHP grup toplantısının ardından kendisine Sinan Ateş cinayetiyle ilgili soru soran gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu'na "Haydi işine bak" diye çıkıştı.

Cinayetin ardından MHP'de yaşanan istifalarla ilgili Bahçeli şu ifadeleri kullandı: "Bıyığını kesmiş ayrılanlar varmış. Manen yanımızda olmayanlarla zaten ilgilenecek değiliz. İşimize, önümüze bakıyoruz, yolumuza devam ediyoruz."