CiddiGazte- Sinan Ateş'in dayısı Mustafa Bozkurt, MHP'den istifa etti. Bursa Yıldırım Belediyesi Meclis Üyesi olan Bozkurt, "Sinan evladımızın 40'ı mevlidini 11 Şubat Cumartesi akşam okutacağız. O güne kadar sabırla bekleyeceğiz. Ondan sonra bir şeyler açıklanamaz ise biz bildiklerimizi anlatacağız" dedi.

İttifaka katıldı, TRT'de mesaiye başladı İttifaka katıldı, TRT'de mesaiye başladı

Sinan Ateş, 30 Aralık'ta Ankara'da uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Cinayetin ardından MHP Genel Merkez yöneticilerinin aldığı tutum nedeniyle partiden 17 bini aşkın üye istifa etti.

Mustafa Bozkurt, "Artık eski Türkiye'de yaşamıyoruz. Yıllarımızı verdik bir dava uğruna. Bizim arkamızda olmayan bir toplumda olmamız bize zarar verecektir. Bu düşünce ile MHP'den istifa ettim. Bağımsız meclis üyesi olarak hizmetime devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

11 Şubat tarihini işaret eden Mustafa Bozkurt, "Biz Sinan evladımızın 40'ı mevlidini 11 Şubat Cumartesi akşam okutacağız. O güne kadar sabırla bekleyeceğiz. Ondan sonra bir şeyler açıklanamaz ise biz bildiklerimizi anlatacağız. Sokak süpürgesinin bildiği konuyu devletin irade koyucuları, kanun gözeticileri bilmiyor ise biz onlara anlatırız. Aslında gizli bir şey yok. Açık açık biliniyor. Benim kardeşim Halil İbrahim Bozkurt, 'Bizim katilimiz mecliste' kelimesini belki zamansız söyledi ama aslında zamansız da değil, biz bunları biliyoruz yani. Bugün dokunulmazlıkları olanlar, yarın bizim gibi dokunulur hale gelecektir. Kim bu ülkede bir suç işlemiş ise cezasını artık çekmeli. Eski Türkiye yok, eski Türkiye bitti. Sinan Ateş de bu ülkede artık faili meçhul cinayetlerin olmamasının mihenk taşıdır."

Cumhurbaşkanının iradesini beklediğini dile getiren Bozkurt, "Cumhurbaşkanımız bu işe irade koyup, bu dosyanın aydınlanması adına ve kimlere kadar uzanacaksa ki, uzanacağı bilgileri bize iletiliyor. Biz sabırla bunu bekliyoruz. Önümüzde de bir seçim var. Şimdi seçime girerken ne şu andaki muhalif partilerin ne de iktidardaki partinin bizim tarafımızdan zarar görmesini asla istemiyoruz" dedi. (Sözcü)