CiddiGazete- Sinan Ateş’in dayısı Halil İbrahim Bozkurt, yeğeninin katillerinin Meclis'te olduğunu söyledi. Bozkurt, "Biz bir nebze olsun cumhurbaşkanımızdan adalet istemek için oraya gelmiştik. Ama açılan bir atkıya (Sinan Ateş yazılı) bile tahammül edemediler. Dolayısıyla biz bu saatten sonra sahibimizin Allah'tan başka kimsenin olmadığına inanıyoruz" diye konuştu.

Gazeteci Nevşin Mengü'nün, Youtube kanalından yayınladığı habere göre, daha önce MHP'de yöneticilik yapan Bozkurt, Sinan Ateş'in partide güçlenmemesi için öldürüldüğünü öne sürdü. Bozkurt'un ifadeleri şöyle:

CUMHURBAŞKANIMIZDAN BEKLENTİMİZ YOK OLDU GİTTİ

- Biz bir nebze olsun cumhurbaşkanımızdan adalet istemek için oraya gelmiştik. Ama açılan bir atkıya (Sinan Ateş yazılı) bile tahammül edemediler.

- Dolayısıyla biz bu saatten sonra sahibimizin Allah'tan başka kimsenin olmadığına inanıyoruz. Cumhurbaşkanımızdan ciddi manada bir beklentimiz söz konusu ama bu beklentimiz de bugün itibarıyla yok oldu gitti.

CUMHURBAŞKANI İRADE GÖSTERMEZSE SANDIĞA GİTMEYECEĞİZ

AKP'li Yayman: Kılıçdaroğlu altılı masanın adayıdır AKP'li Yayman: Kılıçdaroğlu altılı masanın adayıdır

- Biz uzun yıllar Cumhur İttifakı'na destek vermiş bir aileyiz. Ama biz bugün itibarıyla gördük ki bizim verdiğimiz desteklerin hiçbir anlamı ve önemi yokmuş.

- En az 100 bin kişiye hükmedecek siyasi gücümüz var. Eğer seçime kadar bu konu üzerinde özellikle cumhurbaşkanımız bir irade göstermezse biz rahmetli Sinan Ateş'in dostları ve akrabaları olarak sandığa gitmeyeceğiz.

DAĞLAR TAŞLAR DUYDU, CUMHURBAŞKANIMIZ MI DUYMUYOR

Sinan Ateş'in güpegündüz Ankara'nın göbeğinde katledilmesini dağlar, taşlar duydu; sayın cumhurbaşkanımız mı duymuyor. Sayın adalet bakanımız (Bekir Bozdağ) konuşuyor. Hatta tehdit edercesine konuşuyor...

- Bunları biz kabul etmiyoruz. Sayın cumhurbaşkanımızın aileyi aradığına yönelik basında bilgiler geçmiş olsa da sayın cumhurbaşkanımızın kendisi değil, danışmanı arayıp konuyla ilgileneceklerini söylediler.

- Ama bir aylık bir süre geçti; bu bir aylık zaman zarfında savcılar değiştiriliyor; şunlar bunlar oluyor...

SAVCININ SİYASİ RENGİ BELLİDİR

- Malum atanan savcının siyasi rengi bellidir. Bunu hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Biz Türk yargısına ve adaletine güveniyoruz ama şekli rengi düpedüz açık, tarafı belli olan bir savcının da bu davanın üzerinde bir hükmü olmasını kabul etmiyoruz.

BİZİM EVLADIMIZIN KATİLİ MECLİS'TEDİR

- ("Sinan Ateş neden öldürüldü" sorusu üzerine) Gelecekte Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde daha güçlü kılınmaması adına bir nedenden dolayı olduğunu düşünüyoruz ve biliyoruz da böyledir.

- Hala kamuoyunda katilleriyle alakalı, "bulunamadı" falan...

- Herkesin bildiği bir sır. Şurada sokakta kime sorsanız, "Sinan Ateş'in katilleri kimdir" diye; bunu herkes bilir.

- Bizim evladımızın katili Meclis'tedir. Bunu Türkiye biliyor.

- Orası onlara kalmayacak, onlara dar olacak.

- Ama cumhurbaşkanımız, hiç bizlere ihtiyaç bırakmadan yüce Türk adaleti gereğini gerektiği şekilde yapıp yüreklerimize su serpeceğine yürekten inanıyorum.

ERDOĞAN'IN MİTİNGİNDE AİLE ENGELLENDİ

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Bursa yaptığı mitinge Sinan Ateş'in ailesi de katılmış ve "Sinan Ateş" yazılı atkı açmıştı. Bir grup polis, aileyi engelleyip, atkıların açılmasını önlemişti.