CiddiGazete- Ankara'da torbacılara öldürtülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, Meclis'te İyi Parti grup danışmanı oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın uzun süredir öğretmen Ayşe Ateş'in kadro geçişi için engel olduğu, bu engelin ise İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı aramasıyla aşıldığı öğrenildi.

Ayşe Ateş'in seçimlerden hemen sonra bu görevi kabul etmesine rağmen, görevlendirmenin yeni yapılmasının perde arkasında Milli Eğitim Bakanlığı'nın engeli olduğu ortaya çıktı. Engelin aşılmasında ise İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a açtığı telefon etkili oldu.

AKŞENER ERDOĞAN'I ARADI

Kamuda öğretmen olarak görev yapan Ayşe Ateş'in kadrosunun Meclis'e geçişi için yapılan talebe Milli Eğitim Bakanlığı uzun süre onay vermedi. Bunun üzerine İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in önce Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'i aradığı öğrenildi. Akşener, ülkücülere soğuk bakan Tekin'le yaptığı görüşmeden sonuç alamaması üzerine Ayşe Ateş için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı aradı. Akşener'in Erdoğan'dan Ayşe Ateş'in tehditler aldığını anlatarak, kadrosunun Meclis'e geçirilmesi yönünde Milli Eğitim Bakanlığı'na talimat vermesini istediği öğrenildi.

"BAHÇELİ ENGEL ÇIKARTIYORSA ONU DA ARAYABİLİRİM"

Meral Akşener'in ayrıca, "Devlet Bahçeli atama için engel çıkartıyorsa kendisiyle de görüşebilirim" dediği, Erdoğan'ın ise "Gerek yok, ben gerekeni yapacağım" cevabını verdiği iddia edildi.

Bu görüşmeden kısa süre sonra da Milli Eğitim Bakanlığı'nın Ayşe Ateş'in kadrosunun Meclis'e geçişine onay verdiği ve Ateş'in bu yazı doğrultusunda önümüzdeki günlerde Meclis'teki Grup Danışmanlığı görevine başlayacağı ifade edildi.

Geçen yıl 'Tanımıyorum' demişti Geçen yıl 'Tanımıyorum' demişti

(T24)