CiddiGazete- Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, geçen yıl 30 Aralık günü Ankara’nın Çankaya ilçesinde motosikletli iki tetikçinin saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

Türkiye gündemini sarsan olayla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma kapsamımda, aralarında MHP'nin çeşitli kademelerinde bulunan isimlerinde de bulunduğu 21 kişi tutuklandı.

Merhum Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, muhalefetin de gündeminde olan suikast hakkında sosyal medya hesabından yeni açıklama yaptı.

“Ateş Ailesi Adına, Eşi Ayşe Ateş” imzasıyla yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"30 Aralık 2022 tarihinde Cuma namazı çıkışı başkentin göbeğinde şehit edilen eşim Sinan Ateş’in katillerinin ve katilleri azmettirenlerin hak ettikleri cezayı alması için mücadelemizi yalnızca hukuki zeminde vereceğimizi ilk andan beri aile olarak ifade etmekteyiz.

Katillerin ve onları azmettirenlerin kendilerini saklama ihtiyacı bile hissetmediği, her şeyin göz önünde ve pervasızca cereyan ettiği bu insanlık dışı suikastın aydınlatılması hususunda Devletimize olan güvenimizi yeniden vurgulamak istiyoruz. Devletin dininin adalet olduğuna, davanın seyrini yalnızca bilgi, belge ve delillerin belirleyeceğine inanıyoruz.

Vicdanları yaralayan bu alçak suikastin ucu kime dokunursa dokunsun aydınlatılması için, siyasi partilerin haklı davamızda bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da sesimiz olmaya devam etmesini arzu etmekle birlikte davanın sağlıklı ilerleyebilmesi adına aile olarak siyasetin içinde yer almak yerine siyaseti siyasetçilere bırakmak gerektiği hususunda bir karar almış bulunuyoruz.

Habertürk'ten o iddialara cevap Habertürk'ten o iddialara cevap

Şehit eşim her ne kadar aktif olarak siyasetin içinde değildiyse de gerçekler belgeleriyle ve tüm yönleriyle açığa çıktığında görüleceği üzere siyaset, bu alçak suikastten pek uzak değildir.

Bu insanlık dışı suikastin siyasi sahada da takip edilmesini, seçilecek her milletvekilinin ve tüm siyasetçilerin namusuna emanet etmeyi tercih ediyoruz.

Ateş ailesi olarak beklentimiz; ateşin yalnızca düştüğü yeri yakmakla kalmaması, herkesin bu ateşi yüreğinde hissetmesi, Türk milletinin evladı olan Sinan Ateş’in davasına bütün bir milletin sahip çıkmasıdır. Bu vesileyle ilk günden beri gerek sosyal hayatın içerisinde ve gerekse sosyal medyada yanımızda olduğunu hissettiren herkese tekrar teşekkür ediyoruz. Dua ile...”