CiddiGazete- Ankara'daki organizasyonla torbacılara öldürtülen Ülkü Ocakları genel başkanlarından Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, aile adına bugün bir açıklama yayımladı.

Açıklamanın; Sinan Ateş'in dayısı Halil İbrahim Bozkurt'un, "Evladımızın katili Meclis'te. Bugüne kadar hep Cumhur İttifakını destekledik. Eğer cinayet çözülmezse, 100 bin kişiyi etkileyecek siyasi gücümüz var. Seçim sandığına gitmeyeceğiz" sözlerinden sonra gelmesi dikkat çekti.

ATEŞ AİLESİNDEN YENİ AÇIKLAMA

Türk askeri üssüne saldırı iddiasına cevap Türk askeri üssüne saldırı iddiasına cevap

Ayşe Ateş'in, Sinan Ateş'in sosyal medya hesabından aile adına yaptığı açıklama şöyle:

- 30 Aralık 2022 günü Cuma namazı çıkışı hain bir suikast sonucu şehit edilen eşim Sinan Ateş'in cenazesine ve ardından okutulan Kur'an-ı Kerim tilavetlerine katılım sağlayan, memleketin dört bir yanında gönülden dua eden, Kur'an-ı Kerim okuyan-okutan, hayırlar dağıtan herkese Ateş ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

- En başından beri hassasiyet gösterdiğimiz üzere sürecin hukuki ve vicdani bir şekilde yürütülmesinin sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

- Devletimizin bu süreci Türkiye'nin demokratik bir hukuk devleti olduğuna daire inançları yaralamak yerine pekiştirecek şekilde yürütüldüğüne inanıyoruz.

- Mücadelemiz hukuki zeminde olacaktır. Aile olarak, üzerinde gizlilik kararı bulunan dosyaya dair haklılığımızdan, hukuka ve devlete olan güvenimizden kaynaklanan suskunluğumuzu korumaya gayret ediyoruz.

"AİLE ADINA YAPTIĞIMIZ BU İKİ AÇIKLAMA DIŞINDA SÖYLENEN HİÇBİR SÖZ AİLE ADINA SÖYLENMİŞ DEĞİLDİR"

- Her şeyden önce Allah'ın adaletinin tecellisine iman ediyoruz. Devletimizin, vicdanları yaralayan bu kahredici cinayeti tüm yönleriyle aydınlatacağından şüphe etmiyoruz.

- Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın tüm delilleri eksiksiz bir şekilde ve ivedi olarak ortaya koyacağına olan inancımız tamdır: "Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun."

- Hukuki süreçleri ilk günden beri aile avukatımız Av. Ali Yücel takip etmektedir. Aile adına yaptığımız bu iki açıklama dışında söylenen hiçbir söz aile adına söylenmiş değildir.

- Bundan sonraki süreçte ihtiyaç hasıl olması halinde tarafımca ya da aile avukatımız tarafından açıklama yapılacaktır.

- Ülkücü Şehit Sinan Ateş'in katilleri ve bu cinayeti azmettirenler muhakkak ki her iki dünyada da hesap verecektir.

- Şüphesiz ki Allah; hüküm ve hikmet sahibidir, her şeyden haberdardır. Dua ile...