YSK kesin seçim sonuçlarını açıkladı YSK kesin seçim sonuçlarını açıkladı

CiddiGazete- Zafer Partisi, Adalet Partisi, Türkiye İttifakı Partisi ve Ülkem Partisi'nin oluşturduğu "ATA İttifakı"nın cumhurbaşkanı aday adayı Sinan Oğan, YSK'ya dilekçesini sundu.

Oğan'a Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın yanısıra, ATA İttifakı'nda yer alan diğer partilerin genel başkanları da eşlik etti.

YSK'ya yaptığı başvurunun ardından basın açıklamasında bulunan Sinan Oğan, "ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak müracaatımızı yaptık. Öncelikle vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun. Neden cumhurbaşkanı adayı olduk? Çünkü Türkiye'nin HDP ile Hüdapar arasında sıkıştırılmasına Türk milliyetçileri ve Atatürkçüler olarak razı olamazdık. Neden cumhurbaşkanı adayı olduk? Çünkü maalesef Türkiye'de deprem öldürmüyor, liyakatsizlik öldürüyor. Maalesef Türkiye'de liyakatsizlik almış başını gidiyor, yandaşlık almış başını gidiyor.

Türk ekonomisi bugün olması gerekenin çok daha gerisinde. Eğitim sisteminden tutunuz sosyal dengeye kadar birçok sorunu var Türkiye'nin. O sebeple Türk milliyetçileri ve Atatürkçüler olarak biz bu yarışta varız dedik ve inşallah çarşamba günü başlayacak imza süreci ile beraber çok hızlı bir şekilde imzayı toplayıp yarışta yerimizi almak istiyoruz. Biz seçimlerin ikinci tura kalacağını ve ikinci turda bizim bu seçimi alacağımızı düşünüyoruz.

İkinci tur için Türk milliyetçilerinin, Atatürkçülerin iddialı bir adayı olarak sahada olacağız en genç en dinamik aday olarak. Memlekette kanayan birçok yara var. Hala Fırat Çakıroğlu'nun yarası dinmemiş, hâlâ Sinan Ateş’in yarası dinmemiş. Tüm bunların haksızlıkların hukuksuzlukların ve ülkemizdeki herkesin Türk milletinin bir ve bütün olması için sahadayız" dedi.

Sinan Oğan'ın cumhurbaşkanı adayı olarak oy pusulasında yer alabilmesi için, çarşamba günü başlayacak süreçte seçmenlerden 100 bin imza toplaması yeterli olacak.