CiddiGazete- Ata İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, Samsun'da düzenlediği basın toplantısında, yurdun her yerinde seçim çalışmaları yaptığını, kendilerine kamuoyunun ilgisinin hızlı şekilde arttığını söyledi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlattığı Samsun'da olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Oğan, kentte ilk ziyaretini Bandırma Vapur Müzesi'ne yaptığına işaret etti.

Ata İttifakı olarak yola çıktıklarından bu yana aldıkları mesafeyi son derece başarılı bulduklarını anlatan Oğan, "Birileri farklı birtakım oyunlarla bizi daha aşağıda göstermeye çalışsa da artık mızrak çuvala sığmıyor. Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı, gittiği her yerde Ata İttifakı milletvekilleriyle bulundukları toplumda büyük sevgi seliyle karşılanıyor" ifadesini kullandı.

SOYLU'YA TEPKİ GÖSTERDİ

Sinan Oğan, Türkiye'nin huzur ve birlik içinde seçime gitmesini istediklerini, bu nedenle bütün açıklamalarını Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü üzerinden yürüttüklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Ama dün üzülerek gördüm ki hem Binali Yıldırım'ın hem Bekir Bozdağ'ın hem de Süleyman Soylu'nun açıklamaları bu toplumu germeye, bu toplumu bölmeye, parçalamaya, bu toplumu kutuplaştırmaya ve çatışmaya dönük açıklamadır. Buradan uyarıyorum. Süleyman Soylu, İçişleri Bakanı olarak artık bu ülkede bir dakika bile o görevde kalmaman lazım. Çünkü sen seçimleri bir darbe girişimi olarak ifade ettin. Kimsenin ne Süleyman Soylu'nun ne ötekinin ne berikinin bu ülkedeki seçimlerin üzerine gölge düşürmeye hakkı yok. Bekir Bozdağ, insanlar bunu şampanya ile mi kutlar, Kur'an okuyarak mı kutlar, sana mı kalmış? Toplumun ne inancına ne yaşam şekline bizlerin karışma hakkı yoktur. Bizler insanların yediğiyle içtiğiyle ilgilenmemeliyiz. Bizler insanların akşam karnı doymuş, dengeli beslenmiş şekilde yatağa girip girmediğiyle ilgilenmeliyiz."

"TEMİZ BİR DİL KULLANIYORUZ"

Oğan, 14 Mayıs seçimlerine az süre kaldığını, ortamı gerilime götürecek davranışlarda bulunulmaması gerektiğini belirterek, "Türk milletinin artık kamplaşmaya mecali kalmadı. İnsanlarımızı bölmeye, parçalamaya çalışmayın. Raydan çıkardığınız Türkiye'yi yeniden rayına oturtmak için çok çaba sarf ediyoruz. Temiz bir dil kullanıyoruz. Bizim kullandığımız bu temiz dil, toplumun genelinde karşılık buluyor ama sizin kullandığınız ayrıştırıcı dil, ayrımcı dil toplumu geriyor" diye konuştu.