CiddiGazete- Ev fiyatlarındaki fahiş artışla birlikte kiralar da inanılmaz boyutlara ulaştı. Özellikle büyükşehirlerde kiralık ev bulmakta zorlanan vatandaşlar, buldukları evlerin fiyatları karşısında da şaşkına dönüyor. İstanbul Şişli'debir daire için 650 Bin TL aylık kira istendi.

Kiralardaki artış bir süredir Türkiye'nin gündeminde. Kömürlükten bozma derme çatma bodrum katlarında bile kira ücretleri 15 bin TL'ye kadar çıkarken; lüks dairelerin kiraları da uçtu.

Şişli'de bulunan 7 odalı bir daire için aylık 650 Bin TL kira istendi. İnternette yer alan ilanı görenler gözlerine inanamadı. Aynı bölgede başka sitelerde de benzer ilanlar görüldü. 4+1 daire için 390 bin TL ve 300 bin TL gibi aylık kiralar istendi.

Muhbirlik kazanç kapısı oldu Muhbirlik kazanç kapısı oldu

SEBEBİ NE?

TV 100'e konuşan Gayrimenkul Uzmanı Evrim Kırmızıtaş, ilan sitelerinde yer alan dairelerin yüksek kira fiyatlarını serbest piyasaya bağladı. Üst limiti olmayan gayrimenkullerde ev sahiplerinin istediği rakamları yazdığını ve aracı firmaların da istediği rakamları ev değeri olarak sunduğunu belirten Kırmızıtaş, alıcıların bilinçli hareket etmesi gerektiğini belirtti.