CiddiGazete- 2018 yılında AKP'den Sakarya milletvekili seçilen Kenan Sofuoğlu, vekillik dönemi için, "Yarışları bıraktım, rahat rahat yaşayacaktım. Üç hafta içinde mahvoldum taleplerden, isteklerden, partinin şuraya buraya git demelerinden. Hayatımın hatasını yaptım" dedi.

Motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu, vekillik dönemine dair ilginç açıklamalarda bulundu. Berat Albayrak ile yakınlığı dolasıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan "Sakarya'dan vekilimiz olur musun?" telefonu üzerine yarışları bırakıp siyasete başladığını anlattı.

Fatih Altaylı'nın programında konuşan Sofuoğlu, "Berat Albayrak ile yakınlığım vardı. Cumhurbaşkanı beni aradı. 'Bizim için milletvekili olur musun Sakarya'dan?' dedi. 'Efendim, yarışı bırakın dediniz bıraktık, gelin diyorsanız da gelirim ben. Siz ne derseniz yaparım' dedim. 'Hayırlı olsun' dedi. Ben kesin bir adaydım" diyerek vekilliğe nasıl başladığını açıkladı.

"BEN 3 HAFTADA İSTEKLERDEN MAHVOLDUM"

Kenan Sofuoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

- Parti teşkilatında kimse beni hoş karşılamadı. Bu işlerle hiç alakam yok. Seçim çalışmaları hızlandı. Herkes bir şey talep etmeye başladı. 'Nereye gidiyor bu hayat' dedim.

- Kısa süre sonra aradım 'Ben bu işi yapamam' dedim. 'Ben mahvoldum 3 haftada' dedim, taleplerden isteklerden partinin şuraya git buraya git demelerinden. Ben yarışları bıraktım, rahat rahat yaşayacaktım. Berat abiye de söyledim. 'Sakın dedi öyle bir şey yapamazsın biz sana güvendik çok kötü reklam olur bunu kullanılırlar' dedi. Beni caydırdı.

"NE DERSENİZ YAPARIM CUMHURBAŞKANIM"

Özgür Özel'den İyi Parti'ye ziyaret Özgür Özel'den İyi Parti'ye ziyaret

- Anladım ki mecburum milletvekili olacağım ben. Ankara yolları başladı. Süreç içinde çok istifa etmek istedim. Artık bıraktım programlara da katılmamaya başladım. 'Bana yol gösterin ben bu iş bırakayım' dedim. Daha bir yıl olmuş. 'Cumhurbaşkanı bana kızarsa kızsın, bırakacağım' dedim. Partiden bana ağır laflar ettiler. 5 sene geçti gitti. Beni beyaz saçla bıraktı. Hayatımdaki en büyük hatalardan biriydi. Deli gibi atladım ne derseniz yaparım modundaydım.

HATIR GÖNÜL İÇİN VEKİL OLUP YALNIZCA 2 KEZ KÜRSÜYE ÇIKTI

Bir daha vekillik yapmak istemediğini de belirten Sofuoğlu'nun kendini bu konuda yeterli görmediği halde parti itibarını zedelememesi adına 5 yıl vekillik yapması tartışma konusu oldu. Yalnızca Cumhurbaşkanı ve ailesine yakınlığından dolayı hatır gönül için mecliste bulunan Sofuoğlu; hiçbir teklif, soru önergesi ve Meclis çalışmasına imza atmadı. 4 yıl içinde kürsüye de sadece iki defa çıktı. Bunların biri ant içmek, diğeri ise Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi üzerinde konuşmak için!