CiddiGazete- TFF 1. Lig'de şampiyonluk yarışı tüm heyecanıyla devam ederken, Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım, Adana Demirspor maçı sonrası çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bitime 1 hafta kala şampiyonluk için çekiştikleri Adana Demirspor'un stadyuma seyirci almasına tepki gösteren Yüksel Yıldırım, "Bizim şampiyon olmamız istenmedi. Engellendi" ifadelerini kullandı.

Yerel televizyonlara ve ajanslara yaptığı açıklamada Adana Demirspor'un salgına rağmen maça seyirci almasını değerlendiren Yıldırım'ın asıl gündem yaratan sözleri şu oldu: "Benim taraftarımı polis stada sokmuyor. Polise 'Başka takımın taraftarları neden giriyor' dedim. 'Süleyman Soylu'nun oğlu' dediler. Emniyet Müdürü, Soylu'nun oğlunun karşısında önünü ilikliyor."

Eşi Hamdiye Soylu Bafralı olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu ifadelerin ardından, şahsına, ailesine ve emniyet teşkilatına yönelik hakaret ettiği ve iftirada bulunduğu gerekçesiyle Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım hakkında avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulundu.

YÜKSEL YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

"TFF’ye de yazdım açık ve net: Ben taraftarımı içeriye alamıyorum, neden Adana Demirspor her yere rahat rahat giriyor? 'Süleyman Soylu'nun oğlu' dediler, 'İçişleri Bakanı'nın oğlu' dediler. Açık açık bunlar konuşuluyor. 'Emniyet müdürü önünde önünü ilikliyor' dedi, başkanın. Bunlar söyleniyor. 'Tamam' dedim o zaman. Söyleyecek bir şey yok. Türk futbolu bitmiştir. Yüksek Yıldırım'ın önünde kimse önünü iliklemiyor. Beni sallamıyor, takmıyor. Ben de istemiyorum zaten. Ama öbür taraf böyle konuşuyor. 5 bin kişi Adana'da içeriye giriyor."

"ŞİMDİ GÖRECEĞİZ TAM KAPANMADA NELER OLACAK!"

"Samsun'da sok bakalım 5 bin kişiyi içeriye. Biz içeriye soksak alacağımız cezanın haddi hesabı olmaz. Oraya da göstermelik cezalar veriliyor. Kaç maçtır böyle gidiyor. İstanbulspor deplasmanında bile sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen taraftar alıyorlar. Hiçbirinde maske yok, sosyal mesafe yok. Ondan sonra da tam kapanma deniyor. Şimdi göreceğiz tam kapanmada neler olacak. Hep çifte standartlar, birileri torpilli. Onlar yapıyor biz yapamıyoruz. Biz yaparsak biz haydut, eşkıya oluyoruz. Kanunlara karşı çıkmış oluyoruz. Onlar torpilli oluyor. Onlar bir yolunu bulmuş, minareye kılıf giydirmiş."

"TEŞVİK PRİMİ VERİLİYOR DEDİM"

Rakiplerinin kirli oyunlarının olduğunu ve kendisini çok üzdüğünü belirten Yüksel Yıldırım, "Son günlerde bize yapılanlar beni çok üzdü. Hem kulüp içi, hem de kulüp dışı. Rakiplerin kirli davranması. Ben açık açık söyledim ama isim vermedim. Ben rakiplerimize teşvik primi veriliyor dedim. Ya da teklif ediliyor dedim. Ben bunu ispat edemem ama bunu futbolcular açık açık konuşuyor. Adana Demirspor başkanı bana, ‘Ben sana göstereceğim. Sen benim adımı veriyorsun’ dedi. Ben ne Murat Sancak dedim ne de Adana Demirspor dedim. Tuzlaspor, Aydeniz Et Balıkesirspor ve Menemenspor dedim. Burada şampiyonluğa oynayan Altay da var, GZT Giresunspor da var. Bunlar da yapmış olabilir. Niye bunlar üstüne alınmıyor da Adana Demirspor üstüne alınıyor. Adana Demirspor başkanıyla görüştüm. 'Sezon sonu konuşacağım' dedi. 'Ben de konuşacağım' dedim."