CiddiGazete- TFF'den yapılan açıklamada, Çağlar Söyüncü'nün milli takımın geniş aday kadrosundan çıkarıldığı belirtildi. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Savunma oyuncumuz Çağlar Söyüncü, Fenerbahçe'nin İstanbulspor ile oynadığı Trendyol Süper Lig karşılaşmasında uyluk arka adalesinde yaşadığı sakatlık nedeniyle EURO 2024'te mücadele edecek A Milli Takımımız'ın aday kadrosundan çıkarıldı."

TFF'nin 'israf projesi' TFF'nin 'israf projesi'

EURO 2024 HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

2024 Avrupa Şampiyonası için İstanbul'da kampta bulunan A Millî Takımı, hazırlıklarını TFF Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla devam etti.

Teknik Direktör Vincenzo Montella yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanın ilk bölümünde video analiz toplantısı gerçekleştirilirken, daha sonra fitness salonunda kuvvet ve mobilizasyon çalışması yapıldı.

Sahadaki antrenmanda ısınmanın ardından pas çalışması yapıldı ve yarı sahada taktik oyun oynandı. A Millî Takım'ın antrenmanına ikinci kez babalık sevinci yaşayan Merih Demiral, sakatlığı nedeniyle akşam saatlerinde aday kadrodan çıkarılan Çağlar Söyüncü ve kampa İtalya'da dahil olacak Arda Güler ile Salih Özcan katılmadı. İsmail Yüksek ise bireysel antrenman programı kapsamında çalıştı.

Ardından idman sahasına gelen A Millîler, antrenman öncesinde Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek Ampute Futbol Millî Takımımız ve Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası'nın 23. yılı nedeniyle Lösemili Çocuklar Vakfı'ndan (LÖSEV) gelen çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

A Millî Takım, yarın akşam saat 16.45'te yapacağı antrenmanla hazırlıklarına devam edecek.

Editör: İbrahim KANBUR