CiddiGazete- Spor medyasının duayen isimlerinden gazeteci Talay Erker (88) hayatını kaybetti. Türkiye Spor Yazarları Derneği'nden yapılan açıklama şöyle: "Meslek büyüğümüz, ağabeyimiz, duayen spor yazarı Talay Erker vefat etmiştir. Merhumun cenazesi bugün (29 Aralık Cuma) Maltepe Mevlana Camiinde kılınacak ikindi namazından sonra Bursa Osmangazi Mezarlığı'nda toprağa verilecektir. Allah rahmet eylesin, camiamızın başı sağolsun" ifadeleri kullanıldı.

TALAY ERKER KİMDİR?

1935 yılında Sinop Ayancık'ta doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde, Edebiyat Fakültesi Coğrafya ve Alman Edebiyatı bölümlerinde eğitim gördü. Mesleğe 1960 yılında Akşam Gazetesi'nde spor muhabiri olarak başladı. Daha sonra Yeni İstanbul, Hürriyet, Yeni Asır, Sabah, Günaydın, Star, Vatan, Fotospor, Sözcü, Fotogol gazetelerinde ve Star TV'de çalıştı.

29. hafta programı değişti 29. hafta programı değişti

Hürriyet Gazetesi'nde istihbarat şefi, Sabah ve Günaydın'da spor servisi müdürlüğü görevinde bulundu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin mesleki yarışmalarından çok sayıda ödül aldı. Evli, iki çocuk babasıydı.