4 ayda 12 milyon TL kazandı!

Galatasaray'da görevine son verilen sportif direktör Pasquale Sensibile'nin sarı kırmızılı kulüpten çalıştığı 123 gün için alacağı tazminat gündem oldu

4 ayda 12 milyon TL kazandı!

CiddiGazete- Galatasaray'da başkanlık seçimi sonrası Dursun Özbek, yönetimiyle komple yeni bir yapılanmaya giderken, değişimin maliyeti dudak uçuklattı!

Eski başkan Burak Elmas döneminde göreve getirilen sportif direktör Pasquale Sensibile'nin görevine son veren Galatasaray'da kasadan 660 bin Euro tazminat çıkacak.

123 GÜN İÇİN 12 MİLYON TL

17 Şubat'ta göreve getirilen ve sadece 123 gün çalışan 50 yaşındaki İtalyan Futbol adamı, yaklaşık 12 milyon lirayı cebine koyup evine dönecek.

Futbol direktörlüğü görevine Cenk Ergün'ü getiren Galatasaray Kulübü, Sensibile'ye Türkiye'de kaldığı her gün için 100 bin TL ödeme yapacak.

BÜYÜK TEPKİ VAR

Alınan ayrılık kararı ve tazminat konusundaki bu kayıp taraftarların da tepkisini çekti. Göreve geldiğinden bu yana hiç ön planda olmayan ve tam anlamıyla gölge adam rolünü oynayan Sensibile için ödenecek bu paraya sosyal medyada büyük tepki yağdı.

Taraftarlar, Sensibile için ödenecek paranın 800 TL'ye satışa çıkarılan 15 bin adet forma parasına denk geldiğini belirterek isyan etti.

YORUM EKLE