A Milli Takım'da sistem tartışması!

A Milli Takım'ın Portekiz ve İtalya ile oynadığı maçlarda sistem konusunda hem teknik heyet hem de futbolcu-teknik heyet arasında tartışmalar yaşandı...

A Milli Takım'da sistem tartışması!

CiddiGazete- A Milli Takım , Portekiz maçına sürpriz bir şekilde 3-4-3 sistemiyle çıktı. Bu sisteme Kuntz dışında takımın büyük bir bölümü muhalefet etti. İlk tartışma Burak Yılmaz ile Alman teknik adam arasında yaşandı. Ancak Burak Yılmaz Kuntz'u kararından vazgeçiremedi. Burak İtalya maçında jübile yapabilirdi ancak bu tartışmalar sonrası Portekiz maçı sonrası Milli Takım'a vedasını açıkladı.

SERDAR AZİZ OYNAMAK İSTEMEDİ

3'lü savunmada Alman Kuntz'un Merih ve Çağlar'ın yanında ilk tercihi Serdar Aziz'di. Ancak Serdar 3'lü savunmada oynamak istemedi. Kenan Koçak Kaan Ayhan'ın oynamasını istedi hatta antrenmanlarda bu isme şans verdiler. Portekiz maçının oynanacağı gün ise Alman teknik adam Ozan Kabak'ı sahaya sürdü.

CENGİZ İLE DE TARTIŞTI

Cengiz Ünder de Burak Yılmaz gibi Kuntz'un sistemine muhalefet etti. Hatta ikili arasında tansiyon yükseldi ancak Cengiz de Stefan Kuntz'u kararından döndüremedi.

SÜPER LİG OYUNCULARI TEPKİLİ

Özellikle Süper Lig'de forma giyen Abdülkadir, Dorukhan Toköz, Rıdvan Yılmaz, Umut Bozok ve Serdar Dursun gibi oyuncuların yerine yurt dışından gelen oyuncuların tercih edilmesi de takımda büyük rahatsızlık yarattı.

İSTİFA GELEBİLİR

A Milli Takım'daki oyuncular büyük bölümü kadronun Hamit Altıntop tarafından dizayn edildiğini düşünüyor. Bu arada teknik ekipten bazı isimlerde sistem konusunda Kuntz'a şerh koyduğu ancak son kararı yine Alman teknik adamın verdiği gelen haberler arasında. Bu isimlerden bazılarının istifa dahi edebileceği konuşuluyor.

Kaynak: Fanatik

YORUM EKLE