Arda Kardeşler'e 'kripto' cezası!

Süper Lig'in 36. haftasında oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisini yöneten ve para atışını kripto para ile gerçekleştiren Arda Kardeşler, 15 gün hak mahrumiyeti cezası aldı

Arda Kardeşler'e 'kripto' cezası!

CiddiGazete- Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig'in 36. haftasında Vodafone Park'ta oynanan Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinde hakem Arda Kardeşler'in para atışını kripto para ile gerçekleştirmesinin TFF ve MHK'nın bilgisi olmadan yapıldığını ve Kardeşler'e soruşturma açıldığını açıklamıştı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Arda Kardeşler'e para atışı sırasında "futbol camiasını küçük düşürecek hareketi" nedeniyle 15 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

Federasyondan yapılan açıklamada, "Süper Lig Hakemi Arda Kardeşler'in, Merkez Hakem Kurulu'nun 09.05.2022 tarihli kararı ve Hukuk Müşavirliği'nin 13.05.2022 tarihli sevkine konu eylemi nedeniyle Merkez Hakem Kurulu Talimatı'nın 40/1. maddesi ve Futbol Disiplin Talimatının 25/2. maddesi uyarınca 15 gün hak mahrumiyeti ile cezalandırılmasına karar verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE